České hory » Šumava » Katalog ubytování

Ubytování - Šumava, Český les a Lipno

Katalog ubytování na Šumavě podle míst:
Databáze ubytování obsahuje přímé kontakty na vlastníky ubytování. Rezervace ubytování probíhají bez prostředníka a bez provize!Katalog ubytování je rozdělen do dílčích oblastí (Český les, Oblast Lipno, Šumava).

Kromě katalogu ubytování (vlastní výčet míst níže) a pokročilých sekcí pro výběr ubytování (box výše) nabízí server Šumava komplex dalších informací, které využijete při plánování Vašeho ubytování na Šumavě i při vlastním pobytu. Naleznete zde informace o aktuálním počasí, ski areálech, lanovkách, popisy zajímavých míst, doporučené cyklotrasy, turistické trasy, rozsáhlou fotogalerii a mnoho dalších informací o Šumavě.

Šumava

(výběr na mapě)

Oblast Lipno

(výběr na mapě)

Český les

(výběr na mapě)
Šumava se nachází na jihozápadní hranici České republiky u hranic s Německem a Rakouskem. Ze SZ na Šumavu navazuje horské pásmo Českého lesa. Nejvyšším vrcholem Šumavy je bavorský Velký Javor (1456 m.n.m.).
 
Hřebenem Šumavy prochází hlavní evropské rozvodí mezi Černým a Severním mořem. Na bavorské a rakouské straně Šumava klesá výrazně, na české straně pozvolně. Na rozsáhlé ploché horské pláně Šumavy vyčnívají klenby hlavních vrcholů. Nejvyšším vrcholem Šumavy je Velký Javor na bavorské straně hranice, nejvyšším vrcholem české části Šumavy je Plechý (1378 m.n.m.). Šumava nabízí množství možností jak pro letní, tak pro zimní rekreaci. K nejvýznamnějším střediskům rekreace na Šumavě patří Špičácké sedlo, Zadov a Churáňov, Antýgl. Horské pásmo Českého lesa počíná v Domažlickém sedle a zasahuje až k Chebské pánvi. Nejvyšším vrcholem Českého lesa je hora Čerchov (1042 m.n.m.).
TOPlist