Ubytování Orlické hory
České hory » Orlické hory » Katalog ubytování

Ubytování - Orlické hory a Broumovsko

Katalog ubytování v Orlických horách podle míst:
Databáze ubytování obsahuje přímé kontakty na vlastníky ubytování. Rezervace ubytování probíhají bez prostředníka a bez provize!Katalog ubytování je rozdělen do dílčích oblastí (Broumovsko, Orlické hory).

Kromě katalogu ubytování (vlastní výčet míst níže) a pokročilých sekcí pro výběr ubytování (box výše) nabízí server Orlické hory komplex dalších informací, které využijete při plánování Vašeho ubytování v Orlických horách i při vlastním pobytu. Naleznete zde informace o aktuálním počasí, ski areálech, lanovkách, popisy zajímavých míst, doporučené cyklotrasy, turistické trasy, rozsáhlou fotogalerii a mnoho dalších informací o Orlických horách.

Orlické hory

(výběr na mapě)

Broumovsko

(výběr na mapě)
Orlické hory tvoří asi 50km dlouhý hřbet při státní hranici s Polskem. Severně od Orlických hor leží Broumovsko známé především svými rozsáhlými skalními městy.
 
Hlavní hřbet Orlických hor dosahuje výšky přes 1000 m.n.m. Nejvyšším vrcholem Orlických hor je Velká Deštná (1115 m.n.m.). Dalšími významnými vrcholy Orlických hor jsou Vrchmezí (1084 m.n.m.), Malá Deštná (1090 m.n.m.), Šerlich (1025 m.n.m.), Annenský vrch (995 m.n.m.) nebo Zakletý (991 m.n.m.). K území Orlických hor je zahrnuto i jejich podhůří tzv. Podorlická pahorkatina. Nejvýše položená oblast Orlických hor je vyhlášena Chráněnou krajinnou oblastí. Orlické hory poskytují mnoho možností pro turistiku a lyžování. Známá lyžařská centra Orlických hor jsou Říčky, Deštné, Bartošovice nebo Čenkovice. Broumovsko je známé především svými rozsáhlými skalními městy, jako jsou Teplicko-adršpašské skály nebo Broumovské stěny. Tyto perly Broumovska jsou rájem horolezců a turistů.
TOPlist