Ubytování Českomoravská vrchovina, Žďárské vrchy, Železné hory
České hory » Českomoravská vrchovina » Katalog ubytování

Ubytování
Českomoravská vrchovina, Žďárské vrchy, Železné hory

Katalog ubytování na Českomoravské vrchovině podle míst:
Databáze ubytování obsahuje přímé kontakty na vlastníky ubytování. Rezervace ubytování probíhají bez prostředníka a bez provize!Katalog ubytování je rozdělen do dílčích oblastí (Železné hory, Žďárské vrchy, Českomoravská vrchovina).

Kromě katalogu ubytování (vlastní výčet míst níže) a pokročilých sekcí pro výběr ubytování (box výše) nabízí server Českomoravská vrchovina komplex dalších informací, které využijete při plánování Vašeho ubytování na Českomoravské vrchovině i při vlastním pobytu. Naleznete zde informace o aktuálním počasí, ski areálech, lanovkách, popisy zajímavých míst, doporučené cyklotrasy, turistické trasy, rozsáhlou fotogalerii a mnoho dalších informací o Českomoravské vrchovině.

Českomoravská vrchovina

(výběr na mapě)

Žďárské vrchy

(výběr na mapě)

Železné hory

(výběr na mapě)
Českomoravská vrchovina je rozsáhlé pohoří na hranici Čech a Moravy. Žďárské vrchy se nacházejí ve východní části Českomoravské vrchoviny a ze severu na ně navazují Železné hory.
 
Českomoravská vrchovina je oblast nádherné a zároveň drsné přírody. Typickým reliéfem Českomoravské vrchoviny jsou zde mírně zvlněné terény, ojediněle se z ní zvedají vyšší vrcholy. V některých částech Českomoravské vrchoviny jsou vhodné podmínky pro lyžařské sporty, například Křemešník (765 m.n.m.). Žďárské vrchy se nacházejí ve východní části Českomoravské vrchoviny. Žďárské vrchy patří k nejvyhledávanějším rekreačním oblastem u nás. Hlavním centrem Žďárských vrchů je město Žďár nad Sázavou. Devět Skal, Tisůvka, Čtyři Palice a další skalní útvary jsou přitažlivé pro horolezce. Žďárské vrchy nabízí ideální podmínky především pro běžecké lyžování. Železné hory se rozprostírají v centru Českého masivu na sever od Žďárských vrchů. Převážná část oblasti Železných hor má ráz členité krajiny porostlé lesy. Nejvyšší vrchol Železných hor - Pešava (697 m.n.m.) leží na východ od Hlinska.
TOPlist