České hory » Lužické hory » Katalog ubytování

Ubytování - Lužické hory a České Švýcarsko

Katalog ubytování v Lužických horách podle míst:
Databáze ubytování obsahuje přímé kontakty na vlastníky ubytování. Rezervace ubytování probíhají bez prostředníka a bez provize!Katalog ubytování je rozdělen do dílčích oblastí (České Švýcarsko, Lužické hory).

Kromě katalogu ubytování (vlastní výčet míst níže) a pokročilých sekcí pro výběr ubytování (box výše) nabízí server Lužické hory komplex dalších informací, které využijete při plánování Vašeho ubytování v Lužických horách i při vlastním pobytu. Naleznete zde informace o aktuálním počasí, ski areálech, lanovkách, popisy zajímavých míst, doporučené cyklotrasy, turistické trasy, rozsáhlou fotogalerii a mnoho dalších informací o Lužických horách.
České Švýcarsko je od roku 2000 Národním parkem. Turisticky nejatraktivnější jsou především oblasti pískovcových skal. Lužické hory s charakteristickým reliéfem navazují na České Švýcarsko na východě.
 
Národní park České Švýcarsko vznikl v lednu 2000. Navazuje na Národní park Sächsische Schweiz (Saské Švýcarko) na německé straně, kde se také nachází větší část oblasti. Nevyšším vrcholem oblasti Českého Švýcarska je Děčínský Sněžník (726 m.n.m.). Turisticky nejatraktivnější v Českém Švýcarsku jsou především oblasti pískovcových skal, které na několika místech tvoří rozsáhlá skalní města, např. Tisá, Ostrov nebo Jetřichovice. Oblast Lužických hor navazuje na České Švýcarsko a na východě končí u Liberce. Lužické hory nejsou příliš vysokým horstvem, jejich reliéf je tvořený protáhlými hřbety a výraznými kuželovitými nebo kupovitými vrchy. Nejvyšší horou Lužických hor je Luž (793 m.n.m.), další významné vrcholy jsou Jedlová (774 m.n.m.), Klíč (760 m.n.m.) nebo Hvozd (750 m.n.m.).
TOPlist