Ubytování Jeseníky
České hory » Jeseníky » Katalog ubytování

Ubytování - Jeseníky, Rychlebské hory a Kralický Sněžník

Katalog ubytování v Jeseníkách podle míst:
Databáze ubytování obsahuje přímé kontakty na vlastníky ubytování. Rezervace ubytování probíhají bez prostředníka a bez provize!Katalog ubytování je rozdělen do dílčích oblastí (Nízký Jeseník, Rychlebské hory a Kralický Sněžník, Hrubý Jeseník).

Kromě katalogu ubytování (vlastní výčet míst níže) a pokročilých sekcí pro výběr ubytování (box výše) nabízí server Jeseníky komplex dalších informací, které využijete při plánování Vašeho ubytování v Jeseníkách i při vlastním pobytu. Naleznete zde informace o aktuálním počasí, ski areálech, lanovkách, popisy zajímavých míst, doporučené cyklotrasy, turistické trasy, rozsáhlou fotogalerii a mnoho dalších informací o Jeseníkách.

Hrubý Jeseník

(výběr na mapě)

Rychlebské hory a Kralický Sněžník

(výběr na mapě)

Nízký Jeseník

(výběr na mapě)
Jeseníky se rozkládají v nejsevernějším cípu Moravy u státní hranice s Polskem. Jejich jádrem je Hrubý Jeseník. Oblast dále tvoří masív Kralického Sněžníku, Rychlebské hory a Nízký Jeseník.
 
Hrubý Jeseník, masív Kralického Sněžníku a Rychlebské hory, překračují nadmořskou výšku 1000m. Nízký Jeseník s nejvyšší horou Slunečná (798 m.n.m) vytváří na východě oblasti mírně zvlněnou náhorní rovinu. Ve východní části Hrubého Jeseníku se nachází i nejvyšší hora Moravy a Slezska - Praděd (1492 m.n.m.). K dalším významným vrcholům Hrubého Jeseníku patří Keprník (1423 m.n.m.), Vysoká Hole (1464 m.n.m.) nebo Mravenečník (1343 m.n.m.). Masív Králického Sněžníku (1424 m.n.m.) navazuje na Jeseníky na západě. Spolu s Rychlebskými horami tvoří hranici s polským Kladskem. Nejvyšší horou Rychlebských hor je Smrk (1125 m.n.m.). Od něj směřuje na západ hlavní pohraniční hřeben. Jeseníky poskytují ideální podmínky pro rekreaci, turistiku a zimní sporty. Celá oblast Jeseníků je prostoupena bohatou sítí turistických značených cest a množstvím rekreačních a sportovních center.
TOPlist