PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Jižní Morava » Průvodce oblastí - Pálavské vrchy

Pálavské vrchy

Pálavské vrchy, geologicky správně zvané Pavlovské vrchy, zahrnují celý rozsáhlý komplex vápencových útvarů na Jižní Moravě. Jsou rozloženy mezi Dolními a Horními Věstonicemi, Pavlovem a Mikulovem, asi 50km na jih od Brna. Soustava několika kopců, kolem kterých se rozkládá oblast Pálavy, což je úžasná biosférická rezervace UNESCO, domov mnoha chráněných rostlin i zvířeny i terény pro horolezecké nadšence nebo obyčejné turisty. K Mikulovu se pak celý masív postupně snižuje a ztrácí v okolní pahorkatině.

Lednicko-valtický areál volně navazující na Pálavské vrchy je jednou z nejvzácnějších perel pokladnice historického a kulturního bohatství České republiky. Jeho dvěma centry jsou Valtice a Lednice známé hlavně svými zámky a parky. Ve volné krajině jsou zde rozmístěny romantické stavby v podobě letohrádků či loveckých zámečků, jako např. Minaret, Janův hrad, Hraniční zámeček, Apollonův chrám, Belveder a další. Součástí je i soustava Lednických rybníků.

Seznam míst

Klepnete-li na odkaz místa, získáte obrazovou a textovou dokumentaci. Klepnete-li na ikonku Nalézt místo na mapě vedle daného místa, získáte přesnou polohu místa.

Přírodní koupaliště

Kvalitu vody ke koupání pro oblast Pálavské vrchy, Moravský kras a Podyjí naleznete na ZDE

Doporučené turistické trasy

Pavlov - Mikulov
Pavlov - Dívčí hrady - Soutěska - Perná - Sirotčí hrádek - Rozcestí pod Tabulovou - Turold - Mikulov (celkem 11,2km)
 
Lednice - Valtice
Lednice - Minaret - Lednice - U Tří Grácií - Ladenská alej - Svatý Hubert - Rendez-vouz - Valtice - Valtice, zámek (celkem 15,3km)
 

Cyklotrasy

Z Mikulova kolem Pálavských vrchů
Mikulov - Milovice - Kostel na rozcestí - Pavlov - Dolní Věstonice - Perná - Kočičí skála - Mikulov (celkem 29,2km)
 
Lednicko- Valtický areál
Valtice - Hlohovec - Hraniční zámeček - Lednice - Janův hrad - Břeclav (Kančí obora) - Svatý Hubert - Valtice (celkem 30,1km)
 
Velký okruh Lednicko- Valtickým areálem
Valtice - Břeclav - Lednice - Bulhary - Pavlov - Mikulov - Sedlec - Valtice (celkem 50,9km)
 
Cyklookruh Břeclavskem
Břeclavská stezka - Beskydsko-Karpatská Magistrála - hradiště Pohansko - zámeček Pohansko - Františkův rybník - Poštorná (celkem 9,7 km)
 


Zpět Home Moravský kras, Pálavské vrchy, Podyjí