Ski areál Klepáčov

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařské středisko Klepáčov se nachází ve stejnojmenné vesnici na pokraji Hrubého Jeseníku asi 18km od okresního města Šumperk. Jeho nadmořská výška je mezi 740 až 850m n.m. Své auto můžete ponechat na velkém parkovišti. Středisko je v dosahu autobusových spojů z Šumperka směr Bruntál.
Vybavení a služby
V roce 1975 byl v Klepáčově postaven první kotvičkový vlek provozovaný TJ. Během dalších let byly vystavěny další dva kotvičkové vleky a délka základního svahu prodloužena na 450m. V roce 1988 byl vybudován nový vlek BVL. V dalších letech byly kotvičkové vleky nahrazeny vleky EPV. V dnešní době jsou v provozu čtyři vleky, z toho jeden je lanový (na cvičné louce). Největší vlek BLV je na červené, uměle zasněžované sjezdovce. Vlek TLV s osvětlením pro večerní lyžování, je ve spodní části červené uměle zasněžované sjezdovky, menší vlek EPV na modré sjezdovce. 3 sjezdovky jsou zasněžovány. Dostatek ubytovacích kapacit a občerstvení v okolí. Kompletní osvětlení červené sjezdovky, což umožní večerní lyžování také na vleku BLV a sjezdovce o delce 530m.

Středisko je zařazeno na teletextové stránky: Teletext CT strana 195/7, TV Prima strana 751.
Možnost zaslání aktuálních informací ze střediska pomocí SMS Info, stačí odeslat SMS: text ve tvaru POCASI KLEPACOV na číslo 903 55 07

K dispozici je také lyžařská a snowboardová škola Newman school, půjčovna a servis lyžařského vybavení.
TOPlist