Server České hory
Reklama
Malá Fatra Malá Fatra Malá Fatra

Nahrát fotku

Loučná nad Desnou

Online kamera On-line kamera v blízkosti místa
Předpověď počasí Loučná nad Desnou Předpověď počasí Loučná nad Desnou


Loučná nad Desnou se nachází v CHKO Jeseníky. V létě obec nabízí vhodné podmínky pro cykloturistiku, koupání a rybaření. V obci můžete využít paintballové hřiště, tenisové kurty, fitcentra a nebo se můžete vydat do termálního koupaliště v blízkých Velkých Losinách. V zimě se stává Loučná nad Desnou rájem pro lyžaře a snowboardisty, kteří tu kromě upravených sjezdovek naleznou trasy pro freeride. Přímo v obci se nachází skiareál KOCIÁN, který disponuje 2 vleky a 3 sjezdovkami méně náročné úrovně obtížnosti. Nedaleko se nachází také areály: Kareš, Šindelná, Přemyslov, Červenohorské sedlo a Figura-Praděd.

Zajímavosti:

Zámek Loučná nad Desnou a zámecký park
Tento renesanční zámek vznikl na popud pánů ze Žerotína na počátku 17. století, kdy vzniklo hlavní jádro celého komplexu. Ten sestává z hlavní budovy a dvou dvorů s rozsáhlým zámeckým parkem. V 18. století vznikla zámecká kaple. V areálu můžete obdivovat sochy sv. Floriána a sv. Huberta.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně
Nedaleko Loučné nad Desnou se nachází tato unikátní přečerpávací vodní elektrárna. Elektrárna má největší reverzní vodní turbínu v Evropě a největší spád v ČR. Exukrze jsou zde možné pouze s průvodcem.
 

Domovská stránka - Web: www.loucna-nad-desnou.cz
Skiareál Kareš - Web: www.ceskehory.cz/skikares
Skiareál Šindelná - Web: www.ceskehory.cz/sindelna
Ski areál Červenohorské sedlo - Web: www.ceskehory.cz/cervenohorske

 
  Ubytování Loučná nad Desnou
  Ubytování Filipová
1 km
  Ubytování Rejhotice
2 km
 

TOPlist