TOPlist
České hory » Jeseníky » Skiareály » Ski areál Klepáčov

Ski areál Klepáčov

Místo: 
Klepáčov
Adresa: 
Sobotín – Klepáčov, okres Šumperk
Telefon: 
+420-608 476 662
Web adresa:
www.ceskehory.cz/klepacov
www.klepacov.cz
Sníh Nový sníh Typ sněhu Provoz
- - - provoz

Další informace: Sněhové zpravodajství české hory

nadmorska_vyska  nadmořská výška:  850 m.

Online kamera Kamery v okolí

Počasí Klepáčov Počasí Klepáčov


Poloha a dosažitelnost

Lyžařské středisko Klepáčov se nachází ve stejnojmenné vesnici na pokraji Hrubého Jeseníku asi 18km od okresního města Šumperk. Jeho nadmořská výška je mezi 740 až 850m n.m. Své auto můžete ponechat na velkém parkovišti. Středisko je v dosahu autobusových spojů z Šumperka směr Bruntál.

Vybavení a služby

V roce 1975 byl v Klepáčově postaven první kotvičkový vlek provozovaný TJ. Během dalších let byly vystavěny další dva kotvičkové vleky a délka základního svahu prodloužena na 450m. V roce 1988 byl vybudován nový vlek BVL. V dalších letech byly kotvičkové vleky nahrazeny vleky EPV. V dnešní době jsou v provozu čtyři vleky, z toho jeden je lanový (na cvičné louce).... více >>

Provozní doba

Po - Ne 9.00 - 16.00 hodin

Večerní lyžování: středa, pátek a sobota od 18.00 do 21.00 hodin na vleku BLV nebo TLV. Pro skupiny 40 a více lidí možno domluvit i v jiné dny.

Běžecké tratě

Pro nesjezdaře (běžkaře) jsou na blízkém sedle Skřítek připraveny upravené běžecké okruhy tratě "Buď Fit!" různých náročností (jeden okruh protíná lyžařský svah). Skřítek je také výchozím a cílovým bodem při přechodu hlavního hřebene Hrubého Jeseníku.

Fotogalerie objektu

Provozovatel: TJ Horské sporty Jeseníky
Informace poskytnul: TJ Horské sporty Jeseníky