TOPlist

Chata U Strašidla

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Jedná se o stylovou venkovskou chalupu a součástí chalupy je též menší samostatný rekreační domek - chatička, s vlastním vchodem, který je oddělen od chalupy dvojgaráží, takže se vzájemně neruší a lze jej pronajímat samostatně. Pronajímají se oba objekty. Hosté mají samostatné vchody do obou objektů i samostatné venkovní prostory, které zajišťují soukromí. U obou objektů jsou prostorné terasy s posezením. Ve staré chalupě prý kdysi strašilo, na památku stojí před chalupou hezký kamenný kříž. Objekt je umístěn na polosamotě u křišťálově průzračné bystřiny stékající z hor a v těsné blízkosti lesa na úpatí Králického Sněžníku ve vesničce Malá Morava nedaleko Králík. Vzdálenost a čas: Praha - Malá Morava 198km / 3:30 hod, Brno - Malá Morava 165km / 3:00 hod.
Vybavení a služby
Srdečně Vás zvu do chatičky pro NEnáročné! Koupelna, WC, teplá, studená voda. Plně vybavená kuchyňka, mikrovlná trouba, el.sporák, lednice, možnost vaření! Přízemí: kuchyň, koupelna, komora, obývací pokoj se satelitem a barevnou TV, krb, sedací souprava. V podkroví jeden dvojlůžkový a jeden čtyřlůžkový pokoj. Ručníky a LŮŽKOVINY nejsou k dispozici !nutné vlastní! Zdroj tepla zajišťuje v topné sezoně tepelné čerpadlo což poskytuje naprostý komfort (dostatek tepla, možnost regulace a hlavně žádnou obsluhu). Pobyt si můžete zpříjemnit topením ve vnitřním krbu. Klient na své náklady zajistí závěrečný úklid objektu! Celý objekt je NEKUŘÁCKÝ! a BEZ DOMÁCÍCH MAZLÍČKŮ, Kolem objektu je velký neoplocený pozemek, který je k dispozici pouze ubytovaným hostům kde je možnost slunění, her či pikniku v trávě či u potoka. 35m od chalupy (přes silnici) teče říčka Malá Morava (využívaná ke koupání), Dochází k neustálému zvelebování obou objektu, v r.2018 výměna střešní krytiny, v r.2019 částečná výměna oken ... stavba nové dřevostavby v zadní části chaloupky .... tudíž je v zadním traktu chalupy, kam NEMAJÍ hosté vstup ....(k dispozici maji travnatý pozemek...) je uložený stavební materiál. Okolí je skvělé pro pěší turistiku, silniční a horská kola, lyžování, snowboarding, paragliding, rybolov, houbaření, sběr lesních plodů a mnoho dalších aktivit.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný
Rekreace a služby v okolí
Před domem protéká říčka Malá Morava. V létě Vám Králicko nabízí ideální podmínky pro turistiku, cyklistiku, v zimě pro sjezdové a běžecké lyžování. Králicko je jednou z nejméně ekologicky poškozených a zároveň turisticky neprávem opomíjených oblastí v České republice, a proto i ideální oázou klidu pro strávení dovolené. Nachází se zde třetí nejvyšší pohoří v ČR Kralický Sněžník. Masiv Králického Sněžníku je označován jako "střecha Evropy", tvoří hlavní evropské rozvodí, voda z jeho svahů je odváděna do přítoků Černého, Severního a Baltského moře. Chráněná krajinná oblast Jeseníky nabízejí svým návštěvníkům spoustu kulturních i přírodních zajímavostí, turistických i naučných stezek. Vyskytuje se zde množství krasových jevů, nalezneme zde soustavu přirozených a původních porostů a také mnoho lokalit s širokou řadou chráněných rostlin a živočichů. Také zde můžete navštívit mohutný systém československého pohraničního opevnění z let 1935-1938. Jedinečná poloha umožňuje i krátkodobé návštěvy sousedního Polska.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 19 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz