Server České hory
Reklama
Server Alpské.cz Server Alpské.cz Server Alpské.cz

Nahrát fotku

Dolní Morava


Dolní Morava má výhodnou polohu na úpatí Králického Sněžníku, mezi Jeseníky a Orlickými horami. Část vsi náleží do Národní přírodní rezervace Králický Sněžník, pod jehož vrcholem pramení řeka Morava, která celou vesnicí protéká od severu k jihu malebným údolím, lemovaným z obou stran dvěma zalesněnými hřbety.

Dominantu vsi tvoří kostel sv. Aloisie s farou. K dalším sakrálním památkám patří několik kamenných soch světců před kostelem, zděná kaplička stojící v dolní části obce a dva kříže.

Dolní Morava se proměnila z málo známého a sportovně laděného střediska v moderní lyžařský areál, kam stojí za to přijet nejen na sjezdovky. Lyžařský areál nabízí svahy s tratěmi sportovního i rodinného charakteru, vybavený 4sedačkami. Aprés-ski vyžití obstarává bobová dráha, noční sáňkování. Údolí přeje i běžeckým výletům. Okolí je vhodné pro pěší i cykloturistiku, vodáctví, rabaření i sběr lesních plodů. Pokud neradi šlapete do kopce můžete využít lanovku Sněžník. Z horní stanice lanovky se můžete vydat na pěší nebo cyklo túru. Je ideálním místem také pro start paraglidistů.
 

Dolní Morava - oficiální stránky, Web: www.obecdolnimorava.cz
Ski Resort Dolní Morava - Web: www.ceskehory.cz/skisneznik
Lyžařský areál Větrný vrch - Web: www.ceskehory.cz/vetrny-vrch

 
Reklama
Server Alpské.cz Server Alpské.cz Server Alpské.cz

TOPlist