PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Dolní Morava

Dolní Morava má výhodnou polohu na úpatí Králického Sněžníku, mezi Jeseníky a Orlickými horami. Část vsi náleží do Národní přírodní rezervace Králický Sněžník, pod jehož vrcholem pramení řeka Morava, která celou vesnicí protéká od severu k jihu malebným údolím, lemovaným z obou stran dvěma zalesněnými hřbety.

Dominantu vsi tvoří kostel sv. Aloisie s farou. K dalším sakrálním památkám patří několik kamenných soch světců před kostelem, zděná kaplička stojící v dolní části obce a dva kříže.

Dolní Morava se proměnila z málo známého a sportovně laděného střediska v moderní lyžařský areál, kam stojí za to přijet nejen na sjezdovky. Lyžařský areál nabízí svahy s tratěmi sportovního i rodinného charakteru, vybavený čtyřsedačkami. Aprés-ski vyžití obstarává bobová dráha, noční sáňkování. Údolí přeje i běžeckým výletům. Okolí je vhodné pro pěší i cykloturistiku, vodáctví, rybaření i sběr lesních plodů. Pokud neradi šlapete do kopce můžete využít lanovku Sněžník. Z horní stanice lanovky se můžete vydat na pěší nebo cyklo túru. Je ideálním místem také pro start paraglidistů.

Dolní Morava - oficiální stránkyWeb: 

Ski Resort Dolní Morava - Web: 

Lyžařský areál Větrný vrch - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Dolní Morava. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
Dolní Morava
Klepáč - Trojmorski wierch rozhledna
Rozhledna Klepáč
Východ slunce na Klepáči
Dolní Morava - obchod
Dolní Morava - kostel svatého Aloise
Dolní Morava - pohled z cesty ke Smolkovu mostu na Stezku v oblacích
Dolní Morava - pohled z úbočí Chlumu na Slamník a Stezku v oblacích
Sklené - pohled směrem ke Čtyřem rohům
Sklené - pohled ke Sviní hoře (1074 m.n.m.)
Turistický rozcestník Sklené ,konečná bus.
Sklené - objekt bývalého místního svatostánku