Chata Anna

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Horská chata Anna se nachází v klidném prostředí chatové oblasti Annín. Přístup k chatě je ze státní silnice Šumperk - Jeseník. Autobusová zastávka (Kouty nad Desnou - pošta) je vzdálena od chaty 800m, železniční zastávka (Kouty nad Desnou - nádraží) je ve vzdálenosti 900m. Parkování až dvou vozidel v letním i zimním období je na parkovišti přímo u chaty. Ve vyjímečném případě velké sněhové nadílky je parkoviště od chaty vzdáleno 100m.
Vybavení a služby
Objekt není příliš velký (pro 1-4 osoby), od lesa je vzdálen asi 50m a lze celoročně přijet autem přímo k chatě. Parkovací místo u chaty pro 1-2 auta. Do chaty se vchází menší chodbou se vstupem na WC a do předsíně. Před vchodem do kuchyně stojí sprchový kout s umyvadlem a zrcadlem. Vedle sprchového koutu je připevněn topný žebřík. Kuchyně nabízí standardní vybavení s veškerým nádobím a s těmito spotřebiči: lednice, PP sporák, elektrická trouba, mikrovlnná trouba, varná konvice Z kuchyně se vchází do obývacího pokoje se sedací soupravou, TV se satelitním přijpojením, Wi-Fi routerem s připojením k internetu a krbovými kamnami na dřevo. Z obývacího pokoje vedou dveře do 2 menších ložnic po 2 lůžkách. Dále se z obývacího pokoje vchází na dvorek s terasou a posezením u venkovního krbu. Na dvorku se navíc v letních měsících můžete osvěžit ve venkovní sprše.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Chata „Anna“ se nachází v nádherném přírodním prostředí jesenických hor kde převažují jehličnaté lesy, které jsou součástí CHKO Jeseníků. Obec Kouty nad Desnou je součástí obce Loučná nad Desnou, která je od okresního města Šumperk známého největšími čarodějnickými procesy u nás vzdálená cca 20Km. Kousek od chaty protéká řeka Hučivá Desná, vynikající místo k osvežení v letních měsících. Přímo z chaty je nádherný výhled na šestisedačkovou lanovku, která vás vyveze až k přečerpávací turbínové elektárně Dlouhé Stráně. Nejbližší okolí chaty nabízí mnoho využití turistických, cykloturistických a běžeckých tras, V Loučné nad Desnou, Rybářská Bašta - možnost výlovu kaprů, vedle využití dětského hřiště s různými průlezkami, pískovištěm a dřevěným prolézacím Hradem. Poblíž hřiště se nachází i skeibortové dráhy pro děti. 10km od chaty leží obec Velké Losiny (papírna, lázně, zámek, termální koupaliště). VÝLETY, ATRAKCE, ZÁBAVA: lyžařský areál KOUTY (www. kouty. cz) - v zimě sjezdovky, běžkařské trasy, 6ti sedačková lanovka. Největší areál na Moravě! v létě bikepark, discgolf, koloběžky, in - line trasa, nordic walking (1,3km) / - rybařská bašta Loušná nad Desnou - možnost vlastního lovu, skatepark (7km) / exkurze Dlouhé Stráně - největší přečerpávací elektrárna ve střední evropě (3km) / termální koupaliště Velké Losiny (10km) / letiště Šumperk - vyhlídkové lety (25km) / čarodějnická stezka (Šumperk, Velké Losiny) / zámek Velké Losiny (12km) / ruční papírna Velké Losiny (10m) cyklo a pěší výlety - Červenohorské sedlo, Praděd, Šerák, Keprník... / ideální místo pro houbaření, rozsáhlé lesy přímo v místě / jeskyně Na pomezí, Na špičáku (25km) / veteran muzeum/ZOO park Rapotín (18km) / billiard, bazén, sauna Hotel Červenohorské sedlo (cca 10km) / horské minikáry - Kouty nad Desnou (v 1,5km) / paintball KMsport - Loučná nad Desnou (cca 3 km) / vyjížďky na koních: Ranch M Jeseníky - Velké Losiny (cca 15km) / vodopády na Borovém potoce / větrná elektrárna - Mravenečník
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 20 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz