Resort Dolní Morava

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Dolní Morava je střediskem nejen pro vyznavače zimních sportů. Je to i území pro dovolenou rodin s dětmi, venkovní aktivity a adrenalinové zážitky. Na své si zde příjdou i vyznavači klidu a pohody.

Doba jízdy z Brna, Olomouce nebo Pardubic nepřesahuje 2 hodinky. V Červeném potoce u kostela na komunikaci 312 odbočíte směr Dolní Morava.

Dolní Moravou projedete až na konec, kde po pravé straně bude nejprve vidět areál U Slona a směrovky vás povedou po silnici nahoru až k areálu Sněžník. Tyto dvě propojené střediska tvoří celek Relax & Sport Resort Dolní Morava. Po cestě naleznete odbočky na jednotlivá parkoviště (http://www.dolnimorava.cz/parkoviste/).

Vlakem se na Dolní Moravu nejlépe dostanete na zastávku v Červeném potoce, ze které můžete využít dopravu linkovým autobusem. V Červeném potoce, nebo Králikách pak zastavují autobusy z větších měst, na které navazují spojení přímo na Dolní Moravu.
Vybavení a služby
Návštěvníci Dolní Moravy se na veškeré atrakce mohou zeptat, v celoročně otevřeném , turistickém informačním centru na chatě Marcelka (naproti hotelu Vista ****). V areálu Sněžník i U Slona jsou informační tabule, které slouží k přehledu aktuálně otevřených službách. Parkoviště v areálu je bezplatné parkování a ve vytížených dnech vás obsluha nasměruje na nejbližší volná místa. Dolní Morava je středisko s celoročním provozem, které láká na širokou nabídku aktivit.

V zimní sezóně pak jsou v provozu dvě 4 sedačkové lanovky. Vlek na sjezdovku Slamník, kotva Kamila, nebo vlek Ondráš. Sjezdovky jsou různých obtížností a nezapomíná se ani na malé lyžaře, kteří mají svůj prostor v dětském Kid Parku Amálka.

Z ostatních aktivit je nejoblíbenější Stezka v oblacích, bobová dráha sáňkařská dráha, crossová trať, fun line a další.
TOPlist