TOPlist
České hory » Jeseníky » Skiareály » Ski Areál Kraličák

Ski Areál Kraličák

Místo: 
Hynčice pod Sušinou/Stříbrnice
Adresa: 
Ski Areál Kraličák, Hynčice pod Sušinou/Stříbrnice
Telefon: 
+420-734 836 709 (Ing. Erlina Hanelová)
Web adresa:
www.ceskehory.cz/skikralicak
www.mujkralicak.cz
Sníh Nový sníh Typ sněhu Provoz
- - - provoz

Další informace: Sněhové zpravodajství české hory

nadmorska_vyska  nadmořská výška:  680-1000 m.


Poloha a dosažitelnost

Ski areál Kraličák leží v Hrubém Jeseníku, asi 200 km z Prahy a 150 km z Brna, Olomouc 80 km. Příjezd autem Nejlepší trasa je ze Šumperka směr Hanušovice (15km) nebo ze směru od Mohelnice, Zábřehu opět směrem na Hanušovice se přijede do Hanušovic a za vlakovým nadjezdem odbočit vlevo směr na Králiky. V Hanušovicích stále po hlavní a odbočit vlevo směrem na... více >>

Vybavení a služby

Nový Skiareál Kraličák je moderní středisko, které vzniklo propojením ski areálu Hynčice pod Sušinou a Stříbrnice. Ski areál Kraličák nabízí 10 sjezdovek pro všechny výkonnostní kategorie lyžařů v celkové délce 7,6 km, takže si u nás pohádkově zajezdí každý. Provozujeme jednu dvousedačkovou lanovku a 8 lyžařských vleků. Všechny prošly v roce 2010 kompletní inovací a... více >>

Provozní doba

Denní lyžování 9:00 – 16:00 (podle podmínek i déle)

Běžecké tratě

V okolí Kraličáku je spousta možností k putování pohádkově zasněženou krajinou s mnoha nádhernými zimními výhledy z horských hřebenů až do hlubokých údolí.

Pokud si chcete zasportovat nedaleko od chaty, můžete vyrazit na 2 kratší okruhy (0,7 a 3 km), přístupné vlekem rovnou z parkoviště. Trasy mají minimální převýšení, jedno kolečko bez problémů zvládnou i ty nejmenší děti. Obě trasy pro vás každodenně upravujeme.

Nová běžecká trasa je trasa ze ski areálu Kraličák, která je propojena se střediskem Dolní Morava. Na trasu je možné se napojit několik metrů pod vrcholem sjezdovky Pánská (9) a trasa má délku 14km. Trasa Kraličák–Dolní Morava dovede od nás každého běžkaře na chatu Slaměnka ve středisku Dolní Morava a zpět.

Fotogalerie objektu

Provozovatel: Ing. Dušan Juříček
Informace poskytnul: Ing. Erlina Hanelová