PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Jeseníky » Skiareály » Skiareál Kraličák

Skiareál Kraličák

Místo: 
Hynčice pod Sušinou/Stříbrnice
Adresa: 
Ski Areál Kraličák, Hynčice pod Sušinou/Stříbrnice
Telefon: 
+420-734 836 709 (Ing. Erlina Hanelová)
Web adresa:
www.ceskehory.cz/skikralicak www.mujkralicak.cz
Sníh Nový sníh Typ sněhu Provoz
- - - provoz

Další informace: Sněhové zpravodajství české hory

nadmorska_vyska nadmořská výška: 680-1000 m.

Online kamera Kamery v okolí

Počasí Kraličák Počasí Kraličák

Moderní ski areál v pohoří Králický Sněžník vznikl spojením areálů Hynčice pod Sušinou a Stříbrnice. Lanovka, lyžařské vleky, sjezdovky všech obtížností, lyžařská škola, půjčovna, atd.


Jaká je poloha a dosažitelnost areálu?

Ski areál Kraličák leží v Hrubém Jeseníku, asi 200 km z Prahy a 150 km z Brna, Olomouc 80 km. Příjezd autem Nejlepší trasa je ze Šumperka směr Hanušovice (15km) nebo ze směru od Mohelnice, Zábřehu opět směrem na Hanušovice se přijede do Hanušovic a za vlakovým nadjezdem odbočit vlevo směr na Králiky. V Hanušovicích stále po hlavní a odbočit vlevo směrem na... více >>

Jaké je vybavení a poskytované služby?

Nový Skiareál Kraličák je moderní středisko, které vzniklo propojením ski areálu Hynčice pod Sušinou a Stříbrnice. Pro letošní zimu bude spuštěna nejmodernější lanovka v Česku - Doppelmayr-Garaventa, model D-Line. Přednosti, které ocení zejména lyžaři, jsou kromě futuristického designu, ještě vyšší bezpečnost, tichý chod a pohodlí, které zajišťují vyhřívané a... více >>

Jaké jsou ceny pro sezónu 2023/2024?

Aktuální ceník skipasů pro tuto sezónu naleznete ZDE >>

Jaká je provozní doba areálu?

Denní lyžování 9:00 – 16:00 (podle podmínek i déle)

Jaké jsou běžecké tratě v okolí?

V okolí Kraličáku je spousta možností k putování pohádkově zasněženou krajinou s mnoha nádhernými zimními výhledy z horských hřebenů až do hlubokých údolí.

Pokud si chcete zasportovat nedaleko od chaty, můžete vyrazit na 2 kratší okruhy (0,7 a 3 km), přístupné vlekem rovnou z parkoviště. Trasy mají minimální převýšení, jedno kolečko bez problémů zvládnou i ty nejmenší děti. Obě trasy pro vás každodenně upravujeme.

Nová běžecká trasa je trasa ze ski areálu Kraličák, která je propojena se střediskem Dolní Morava. Na trasu je možné se napojit několik metrů pod vrcholem sjezdovky Pánská (9) a trasa má délku 14km. Trasa Kraličák–Dolní Morava dovede od nás každého běžkaře na chatu Slaměnka ve středisku Dolní Morava a zpět.

Fotogalerie objektu

Provozovatel: Ing. Dušan Juříček
Informace poskytnul: Ing. Erlina Hanelová