U Grobiana

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion U Grobiána leží ve středu Lenory přímo u hlavní silnice spojující Prachatice - Strážný (a dále na Pasov v německu).
Vybavení a služby
K ubytování je k dispozici: 1x dvojlůžkový pokoj – WC a sprcha na patře (zvlášť dámské a pánské); 3x čtyřlůžkový apartmán a z toho jeden bezbarierový – televize, lednička, mikrovlnka, rychlovarná konvice; 1x třílůžkový apartmán s možností přistýlky – televize, lednička, mikrovlnka. Parkování je přímo za objektem. Je k dispozici i dětský koutek. Ubytovaní mají možnost objednat si masáž. Pár metrů od penzionu je i možnost kosmetických služeb.
Rekreace a služby v okolí
Přímo v Lenoře můžete zažít každou poslední sobotu v měsíci slavnost pečení chleba v historické peci. Doporučujeme též návštěvu soukromé sklárny a krytého mostu přes řeku Vltavu. Vltava nabízí koupání, rybaření a též možnost vodní turistiky – půjčovna kánoí VOTUS. Okolí je jako stvořené pro zmiňovanou vodní, pěší turistiku a v neposlední řadě i cykloturistiku (nabízíme možnost půjčení kol za 50,- Kč na den). Z okolních turisticky zajímavých cílů nemůžeme opomenout 7km vzdálený Boubín s novou rozhlednou a zachovalým pralesem, Třístoličník, Trojmezí (hranice česko-rakousko-německo), Plešné jezero s vrcholem Plechý. Je od nás blízko prakticky ke všem místům jihočeské Šumavy třeba od pramene Vltavy přes Kvildu, Borovou Ladu až po jezero Lipno. Bližší informace o Lenoře a jejím okolí najdete mimo jiné na stránkách obce Lenora. V nepříznivém počasí přijde vhod 7km vzdálen volarský krytý plavecký bazén.
TOPlist