Poloha a dosažitelnost

Chalupa se nachází v obci Dolní Babákov, asi 6km severně od Hlinska v Čechách na okraji CHKO Žďárské vrchy. Zastávka vlaku je v obci Holetín, 1,5km, autobus přímo v obci nebo častěji ve Včelákově – 1,5km.

  Vybavení a služby

Chalupa nabízí ubytování ve 2 samostatných pokojích po 4 lůžkách, velkou obytnou kuchyň stylově zařízenou a příslušenství. Kuchyň je kompletně vybavena, v obytné části je pohodlná sedací souprava, TV a video. Koupelna má 2 umyvadla, sprchový kout i vanu, WC je samostatné. Dům je vybaven ústředním topením s elektrokotlem nebo se dá vytápět dřevem kachlovými kamny. V létě je možno posedět venku, k dispozici je zahradní gril. Před domem je dětská houpačka a pískoviště, na koupání možno využít vlastní kulatý bazén

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

  Rekreace a služby v okolí

Okolí nabízí možnost zimní i letní rekreace. Zimy tu bývají bohaté na sníh, okolní terény jsou ideální k běžeckému lyžování. Pro sjezdové lyžování je nejlepší využít sjezdovku v Hlinku v Čechách, která byla nedávno unikátně rozšířena. Silnice, která ji dělila, je svedena do tunelu, čímž se délka sjezdovky zdvojnásobila. Přibyla také restaurace, půjčovna vybavení atd... V letních měsících stačí běžky vyměnit za kolo, obcí prochází značená cyklotrasa. Okolní lesy lákají k procházkám a houbaření. Ke koupání je možno kromě domácího bazén u využít zatopených lomů, kterých je v okolí více – nejbližší asi 6km u Hlinska v Čechách. V 10 km vzdálené Skutči je nový venkovní bazén s 2 velkými tobogány, dětským bazénem a dobře vybaveným zázemím. Za návštěvu určitě stojí skanzen Veselý kopec, soubor lidových většinou dřevěných staveb. Konají se zde různé akce, které přibližují život obyčejných lidí v dobách minulých, spojené s velkými trhy. Kdo vyhledává přírodní zajímavosti, projde si určitě značenou naučnou stezku Krajem Chrudimky, jdoucí od pramene této řeky až do Chrudimi nebo naučnou stezku Krajem Železných hor, která začíná u přehradní nádrže Seč (20km). Z mnoha dalších zajímostí v okolí stojí za zmínku městečko Slatiňany (15km), které se proslavilo chovem koní. Ve zdejším renesančním zámku je zřízeno velmi zajímavé hypologické muzeum, koně je možné si prohlédnout na příjemné procházce po rozsáhlých pastvinách nebo po domluvě přímo ve stájích.

Zpět


TOPlist
  Rekreační chalupa Dolní Babákov u Hlinska
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Rekreační chalupa Dolní Babákov u Hlinska
Ceník ubytování a stravování