Privát - Dvůr Emílie

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Ubytování PRIVÁT - DVŮR EMÍLIE má výhodnou a klidnou polohu ve středu lázeňského městečka Velké Losiny, které se nachází na úpatí pohoří Hrubého Jeseníku, asi 10km od okresního města Šumperk. Privát leží v blízkosti lázní a lázeňského parku, termálního koupaliště, krytého bazénu s léčivou vodou, stanic veřejných dopravních prostředků (zastávka autobusu „hotel Praděd Velké Losiny“ - 150m pěšky, zastávka vlaku „Velké Losiny“ - 250m pěšky), obchodů a restauračních zařízení (MIRA BAR cca 20m).
Vybavení a služby
Apartmán se samostatným vchodem je situovaný v 1. poschodí bývalé zemědělské usedlosti (název Dvůr Emílie) a tvoří ho 3 dvoulůžkové pokoje, které mají k dispozici společnou kuchyň s veškerým vybavením (lednice s mrazákem, el. sporák, varná konvice, mikrovlnka, linka s nádobím apod.), společenskou místnost s televizí a satelitním přijímačem, WC a koupelnu s teplou vodou. Budete mít k dispozici velký travnatý dvůr, klidné a chráněné posezení s venkovním krbem. Svoje drahá auta můžete v klidu parkovat uvnitř areálu dvora. Kola, lyže nebo jiná sportovní náčiní máte možnost uschovávat v hospodářské místnosti. Na travnatém dvoře bude mít možnost zahrát si stolní tenis, badminton nebo míčové hry.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
V zimním období spojte lyžování přes den s večerním koupáním v krytém termálním bazénu s léčivou vodou 36°C (bazén je od ubytování cca 3 min chůze, celoroční provoz )!!! Nejbližší lyžařské vleky jsou v Loučné nad Desnou 6 km (2 vleky a noční lyžování, umělé zasněžování ). Další lyžařská střediska v okolí: Červenohorské sedlo 15 km (8 vleků, východisko běžeckých tras po hřebenech Jeseníku), Kouty nad Desnou 10 km (4 vleky), Ramzová 18km (sedačková lanovka na Šerák, noční osvětlení), Petříkov 15km (umělé zasněžování, svahy i pro náročné lyžaře a snowboardisty, lanový vlek pro děti), Braná 12km (2 vleky, umělé zasněžování), svahy Klepáčov 15 km (4 vleky, umělé zasněžování, lanový vlek pro děti). V Šumperku (10km) můžete využít veřejné bruslení na zimním stadiónu a nebo navštívit hernu na Bowling, šipky, atd. V letní sezóně využijte možnosti koupání ve venkovním termálním koupališti s léčivou vodou (v areálu lázní cca 10 min chůze od ubytování, otevřeno zpravidla od 1.5. do 30.9) nebo je-li špatné počasí tak v krytém termálním bazénu. Ve Velkých Losinách můžete dále navštěvovat krásný lázeňský park, Minigolf s občerstvením (cca 20m), tenisové kurty, místní kino a spoustu hospůdek, restaurací a barů (MIRA BAR cca 20m). Pro milovníky koní jsou v Losinách dvě koňské stáje, které pořádají vyjížďky a hypoterapie. V samotných lázních jsou na nádvoří nebo v překrásném sále celoročně pořádány bohaté kulturní akce . Máte-li rádi pěší turistiku nebo cyklo-turistiku, nebudete určitě zklamáni krásným prostředím pohoří Hrubého Jeseníku s nejvyšší horou Praděd 1492 m. Velmi zajímavý může být pro Vás výlet na Přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně (exkurze do nitra s výkladem), jeskyně Javoříčko a Na Pomezí, horské minikáry na Ramzové a v Koutech nad Desnou. Také si můžete vyjet do města Šumperk, kde si můžete užívat na místním koupališti s tobogánem a nebo si zaplatit vyhlídkový let letadlem po krásách Jeseníku. Další možností je výlet na rybářskou baštu u rybníka v Loučné nad Desnou -6 km nebo na rybník do Rudoltic -8 km, kde lze chytat bez povolenky a ulovené ryby Vám zde chutně připraví. Historické památky v Losinách a v jeho okolí: Ruční papírna s muzeem ve Velkých Losinách. Zámek Velké Losiny, Úsov, Javorník. Dřevený kostelíček Žárová a Maršíkov, hrad Bouzov, Sovinec, Šternberk.
TOPlist