Horská chata KASTE

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Horská chata KASTE je umístěna v jednom z nejznámějších údolí centrálních Jeseníků - Petříkovském údolí. Chata má samostatné parkoviště pro hosty. Dosažitelnost i vlakem (ž.st.Ostružná 2 km).
Vybavení a služby
Chata poskytuje ubytovací kapacitu celoročně v počtu 13 pokojů, 29lůžek + 6 přistýlek. Po dobudování v r.2009 je 8 pokojů dvoulůžkových, 2 pokoje čtyřlůžkové, 1 pokoj třílůžkový a 2 pokoje jednolůžkové s přistýlkou. 4 pokoje s vlastním soc.zařízením, ostatní soc.zař.společné pro vždy pro cca 2-3 pokoje, většina pokojů s TV+SAT. V nové přístavbě sauna a herna se stolním hokejem, fotbalem a šipkami. Samozřejmostí je vlastní parkoviště. Dále je k dispozici společenská místnost s barem a krbem pro 30 osob. Pro zajištění maximální spokojenosti ubytovaných dbá stálá služba - správce budovy. V zimním období je přímo u chaty moderní vlek a 2 zasněžované sjezdovky. V letních měsících je k dispozici atraktivní a velmi oblíbená letní bobová dráha a lukostřelba.
Rekreace a služby v okolí
Petříkovské údolí je ideálním místem pro zimní i letní turistiku všech druhů. K chatě přiléhá ski areál s 5 upravovanými sjezdovkami 550-900m se 4 vleky v délce 500-700 m + malý dětský vlek 50 m, v sezoně 2015/16 společné skipasy se sousedním ski areálem SKIING. V případě nepříznivých sněhových podmínek jsou sjezdovky upravovány sněhovými děly. V blízkosti chaty prochází několik oblíbených běžkařských tras, které splní nároky i toho nejnáročnějšího zimního turisty. Na parkovišti je lyžařům připraven skibus k vlekům. Přímo u vleků jsou další doprovodné služby: ubytování, restaurace, ski servis, úschovna, půjčovna lyží a WC pro lyžaře. Skibus jezdí ze záchytného parkoviště před Petříkovem k vlekům (cca 800m). V letních měsících je k dispozici atraktivní a velmi oblíbená letní bobová dráha a lukostřelba.
TOPlist