Poloha a dosažitelnost

Chalupa se nachází v malebném pohoří Jeseníků v chatové a turistické osadě Filipovice (690m.n.m. - 10km od Jeseníku), která leží na úpatí lyžařského střediska Červenohorské sedlo. Chalupa je obklopena horskou přírodou. Lyžování v místě (cca 200m od chaty), turistika, cykloturistika - horská kola, sběr hub a jiných lesních plodů, restaurace Pepova bouda (50m od chaty), restaurace a hotel Stará pošta (300m od chaty).

  Vybavení a služby

Chalupa je rozdělena na dvě samostatné části. Pronajímá se jako celek nebo po částech, vždy tak, aby bylo zachováno soukromí, což umožňují dva samostatné vchody a vybavenost chalupy. Parkování pro auta přímo u chaty. Možná úschova kol, lyží a dalšího sportovního vybavení. Ubytování s domácím zvířetem dle dohody. I.ČÁST: Kapacita je 17 lůžek. Pokoje: 1x 2 lůžkový, 2x 3 lůžkový, 1x 4 lůžkový, 1x 5 lůžkový. Vybavení: 4x koupelna + WC, společenská místnost s krbem, TV a satelitem, vybavená kuchyně. II.ČÁST: Kapacita je 10 lůžek. Pokoje: 1x 5 lůžkový, 1x 3 lůžkový, 1x 2 lůžkový pokoj. Vybavení: koupelna + WC, společenská místnost s TV se satelitem a kuchyňským koutem. Dále je k dispozici společenská místnost s výčepem a kuchyňkou pro 27 osob. Rekreační vybavení chalupy - ohniště, zahrada s posezením, hřiště na tenis a míčové hry, bazén, kuželky. U chaty zajišťujeme možnost pečení selete nebo živáňské.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

střediska - Červenohorské sedlo 1040 m.n.m. - východisko běžeckých tras po hřebenech Jeseníků, Ramzová - sedačková lanovka, noční osvětlení vleků, Petříkov - svahy i pro náročné lyžaře a snowbordisty, Ovčárna - Praděd - lyžování do května. Lyžařská střediska se skupinovou a privátní výukou - Karlov, Filipovice, Jeseník, Miroslav, Petříkov a Ostružná, dětská školka s vlekem, půjčovna a servis lyží, snowbardů, běžek Sun ski & board school. Turistické a cyklistické trasy - individuální turistika po hřebenech hor např.: Filipovice - Červenohorské sedlo - Keprník - Šerák - Filipovice, Filipovice - restaurace U Cimbury - Filipovice, Filipovice - Jeseník lázně - Šerák (pěší výstup nebo lanovka) - Filipovice. Exkurze do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně (voda z horní nádrže je umístěna ve výšce 1350m nad úrovní moře a je nejmodernější přečerpávací elektrárnou v Evropě). Horské minikáry snow tubing a snowcart na Ramzové - délka dráhy je 855m. Návštěvy speleoterapie v podzemí Příčné hory u Zlatých Hor pro veřejnost. Prohlídka důlního díla pro širokou veřejnost. Prohlídka jeskyní: Na Pomezí, Na Špičáku. Vyhlídkové lety - letiště Nová Ves. Rybaření. Přírodní rezervace Rejvíz s mechovým jezírkem a naučnou stezkou. Adrenalin park Jeseníky - lanové centrum, paintball, jízdy na koních, obří houpačka, cyklovýlety, kánoe, půjčovna kol a kánoí, terenní 4kolky a více... ZÁŽITKY PRO CELOU RODINU! Aquacentrum - krytý bazén v České Vsi s celoročním provozem. Fit centrum, kluziště, tenisové kurty v Jeseníku a na Ramzovském sedle. Rozhledna Zlatý Chlum (u Jeseníku), rozhledna Biskupská kupa (u Zlatých Hor). Zámky - Úsov, Velké Losiny, Javorník. Hrady - Bouzov, Sovinec, Šternberk. Muzeua - V. Priessnitze - nově otevřené, Vodní tvrz v Jeseníku (stálá expozice hornin a drahokamů), papírna Velké Losiny. Města - Jeseník (Internetová kavárna a počítačová herna pro děti a mládež - arena.oblibene.cz), Šumperk. Lázně - Velké Losiny, Karlova Studánka, Lipová - lázně, Lázně Jeseník.

Zpět


TOPlist
  Chata Urban Filipovice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Urban
Ceník ubytování a stravování