PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Bělá pod Pradědem

Bělá pod Pradědem se rozprostírá mezi Jeseníkem a Červenohorským sedlem, v údolí tvořeném říčkou Bělá a vrcholky Hrubého Jeseníku.

Bělá pod Pradědem je centrem turistického ruchu a východiskem tras v prostoru Hrubého Jeseníku. Okolí je protkáno hustou sítí značených turistických tras a cyklotras. Zajímavé jsou cyklotrasy z Červenohorského sedla na Videlské sedlo a pásmem Orlíka na Rejvíz, popřípadě výjezdy na Obří skály nad Ramzovou nebo údolím Keprnického potoka na Šerák. Na těchto trasách jsou nádherné panoramatické výhledy na krajinu. V zimě můžete využít v části Filipovice Skipark, který nabízí výborné podmínky pro lyžování a snowboarding. Areál je také vynikajícím výchozím bodem pro běžeckou trať až do Jeseníku. Nedaleko od Skiparku Filipovice se nachází další lyžařské středisko Červenohorské sedlo.

K Bělé pod Pradědem náleží také přírodní rezervace Filipovické louky, Šumárník, Borek, Vysoký vodopád, Sněžná kotlina a pralesní rezervace Šerák - Keprník - Vozka.

Bělá pod Pradědem - oficiální stránkyWeb: 

Informační centrum - Domašov 4, 790 85 Bělá pod Pradědem, tel.: +420 584 452 834, e-mail: mic@bela.cz

Skipark Filipovice - nachází se přímo v srdci chráněné krajinné oblasti v malebném podhůří Jeseníků. Areál uspokojí požadavky jak vyznavačů nenáročného lyžování, sportovního lyžování, tak milovníky snowboardingu. Areál nabízí sedačkovou lanovku, dva lanové vleky, tři sjezdovky střední obtížnosti, dětský park. Parkování zdarmaWeb: 

Ski areál Červenohorské sedlo - zaručuje dobré lyžování od začátku prosince do konce března. Je možné si tady vybírat mezi terény od těch vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům. Běžecké tratě jsou většinou strojově upravovány. Asi nejvyhledávanější trasou se vydávají běžkaři jižním úbočím Velkého Klínovce, dále na Švýcárnu a do oblasti PradědaWeb: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Bělá pod Pradědem. Web: www.offtrack.cz/cs

Bělá pod PradědemBělá pod Pradědem
Bělá pod Pradědem
Bělá pod PradědemBělá pod Pradědem
Bělá pod Pradědem
Bělá pod Pradědem v ziměBělá pod Pradědem v zimě
Bělá pod Pradědem v zimě
Fotografie uživatelů
Vysoký vodoppád
Vysoký vodopád
pod Vysokým vodopádem
Z Červenohorského sedla na Švýcárnu
Malý Jezerník
Z Červenohorského sedla na Švýcárnu
Nad Červenohorským sedlem
Malý Jezerník
Pod Malým dědem
Pod Malým dědem
Pod Malým dědem
Pod Malým dědem