Chata ariM

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Nacházíme se v obci Černá Voda, v části Nové podhradí přibližně 1,5km od hlavní silnice. Z jedné strany je asi 400m od chaty zřícenina hradu Kaltenštejn, z druhé strany po 400m narazíte na základnu rychlebských stezek. Parkovat se dá na pozemku chaty.
Vybavení a služby
Chata i domek jsou plně vybaveny, jak kuchyňkou s mikrovlnou troubou, sporákem, lednicí a rychlovarnou konvicí, v obýváku najdete televizi se satelitním příjmem, v koupelně wc a sprchový kout (v chatě je ještě další wc v patře). Je zde možnost si zamknout kola, koloběžky apod v oddělené místnosti. V létě máte možnost využít bazén a samozřejmě máme i druhý bazén pro děti, pískoviště, houpačky a venkovní posezení.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Je zde především vhodná lokalita pro začínající i pokročilé cykloturisty, obzvlášť doporučujeme rodinám s dětmi. Příjezdová cesta k budově je turisticky značená. Okolo nás vede "Rychlebská cyklostezka", která je nová a poslední dobou víc a víc vyhledávaná. V okolí se nachází zřícenina hradu Kaltenštejn, kostel na Boží Hoře, zámek "Jánský Vrch", muzeum dolování zlata, jeskyně, Nýznerovské vodopády, Priesnitzovy a Schrotovy lázně a další přírodní a historická místa. Zkušení plavci mohou vyzkoušet zatopené žulovské lomy. Rybáři ocení lov na místním rybníku (asi 2,5km od chaty). Milovníci houbaření sbírají první hříbky již po 100m od chaty. V zimě můžete jít na běžky, nebo zajet do skiareálu vzdáleného 17km. Přibližně 1,5km od chaty různými směry se nachází 2 restaurace, u hlavní cesty je pak obchod a autobusová zastávka.
TOPlist