Chalupa Olšanka - Poloha, Služby, Okolí

Chalupa Olšanka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Samostatně stojící chalupa v lázeňské horské obci Lipová-lázně, cca 3km od Jeseníku, v pohoří Jeseníky, na které nad obcí navazují Rychlebské hory. Chalupa prošla úplnou rekonstrukcí v roce 2016. Kolem chalupy oplocená zahrada se terasou, zastřešenou pergolou se zahradním grilem. Dostatečná parkovací plocha před objektem.
Vybavení a služby
Chalupa disponuje 9 lůžky + 2 přistýlkami ve 3 neprůchozích ložnicích. V přízemí je 1 ložnice s dvojlůžkem a postelí s možností rozkladu na dvojlůžko. Dále společenská místnost s plně vybavenou kuchyňskou linkou (sklokeramická varná deska, horkovzdušná trouba, mikrovlnka, varná konvice) a s posezením ( pohovka, křesílka, konferenční stolek. Dále je v přízemní velká vstupní chodba, koupelna s vanou, sprchovým koutem a WC a další samostatné WC s umyvadlem. Součástí přízemní je i garáž, ve které je možno uschovat kola, lyže atd. V patře je ložnice s dvojlůžkem a postelí s možností výsuvu další postele. Druhá ložnice je s dvojlůžkem a jednolůžkem. Chalupa je vytápěna plynovým ústředním topením, teplou vodu zajišťuje el.bojler.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Jeseníky nabízejí možnosti rekreace pro sportovně založené rodiny. Lyžování (2 sjezdovky v obci, dále v okolí sjezdovky na Ramzové, Branné, Červenohorském sedle, Filipovicích, nový areál Dolní Morava v dojezdové vzdálenosti), běžecké tratě (okruhy v Horní Lipové, na Paprsku, na Rejvízu, horské trasy kolem Šeráku, Švýcárny atd.) Horská turistika - hustá síť turistických cest, cyklotrasy pro jízdu na horských kolech, proslulé cyklotraily Rychlebské stezky cca 15km. Oblíbené turistické cíle v okolí: Lesní bar v Horní Lipové, minizoo FAUNA PARK v Lipové-lázních, Lipovské stezky pro horská kola, chata Jiřího na Šeráku, Obří skály nad Lipovou, lázeňské město Jeseník s překrásnými klimatickými Priessnitzovými lázněmi, osada Rejvíz s Mechovým jezírkem, vrchol Králického Sněžníku s pramenem Moravy, přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně atd.
TOPlist