Chalupa na Vojtíškově

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Obec Vojtíškov se nachází v cca polovině cesty mezi Hanušovicemi a Králíky, samotná chalupa pak na jejím konci, umístěná 100m od silnice. Cesta k ní je udržovaná i v zimním období, možnost parkování na vlastním parkovišti. Nejbližší vlakové spojení je do stanice Hanušovice nebo Králíky.Autobusové spojení z Hanušovic do Vojtíškova (100m od objektu).
Vybavení a služby
Hospodářská usedlost z roku 1911, v posledních letech zrekonstruovaná, spojuje tradici s maximálním pohodlím a přiměřeným komfortem. Pokoje jsou: 3 dvoulůžkové, 3 třílůžkové a 1 čtyřlůžkový, po dohodě možnost přistýlky. Všechny pokoje mají vlastní sociální vybavení (sprcha, toaleta, umyvadlo), úložné prostory pro uložení věcí. V chalupě je velká společenská místnost, vybavená kuchyně, vnitřní vyhřívaný bazén, sauna, vířivka,stolní tenis, posezení na terase,u rybníka, grilu či ohniště s dostatkem prostoru pro děti. Krásný výhled na Hrubý Jeseník a ostatní pohoří v okolí.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V letním období se ve zdejších lesích nachází dostatek hub, borůvek a dalších lesních plodů. Je zde možnost výletů do okolí po turistických trasách - v blízkosti je národní přírodní rezervace Králický Sněžník, horská cykloturistika. V obci je vybudován kvalitní sportovní areál se zaměřením na tenis, volejbal, nohejbal, košíkovou a malou kopanou, který lze po dohodě využívat. V zimních měsících tu bývá dostatek sněhu jak pro lyžování na běžkách, tak pro sjezdové lyžování, přímo v obci je vlek pro začátečníky, v sousední (2km) pro mírně pokročilé, další možnost nabízí 6km vzdálená Severomoravská chata a pro ty náročnější jsou nedaleko lyžařské areály v Dolní Moravě, Bukové hoře, Kouty atd.
TOPlist