Poloha a dosažitelnost

Chalupa se nachází v malebném zákoutí jižního předhůří Jeseníků, v obci Loučná nad Desnou. Autobusové spojení: ze Šumperka přímý spoj do Loučné nad Desnou - zastávka se nachází zhruba 200m od objektu. Vlakové spojení: ze Šumperka přímý spoj do Loučné nad Desnou - zastávka se nachází zhruba 400m od objektu. Parkovací místa přímo u chalupy.

  Vybavení a služby

Rekreační chalupa vhodná jak pro rodiny, tak i pro skupinky. Kapacita 5 lůžek + 2 přistýlky. Od hlavních dveří vede chodba, z níž vedou dveře do obývací místnosti, kuchyně a koupelny. Na obývací pokoj je napojena ložnice. Obývák je vybaven krbovými kamny a barevnýcm televizorem se satelitním vysíláním a DVD přehrávačem. Kuchyň je plně vybavena (plynový sporák s el.troubou) a její součástí je i jídelna. Také jsou zde umístěna velká krbová kamna s plotnou. Poslední místností je koupelna s vanou a záchodem. Vytápění chalupy je plynové smožností přitápění dřevem. Vybavení: elektřina, teplá a studená voda, plynový sporák s plotnou, lednička s mrazákem, varná konvice, remoska, mikrovlnná trouba, nádobí, barevný televizor.

  Rekreace a služby v okolí

Umístění v nadmořské výšce přes 650m.n.m. zaručuje nejen úchvatný výhled na okolní hory, ale i nanejvýš příjemnou celoroční rekreaci v nádherném prostředí Jeseníků. Lyžování v místě a nejbližším okolí: - Ski areál Oáza (cca 400m od objektu) - Ski areál Přemyslov - 4 sedačková lanovka, délka sjezdovky 1250m, více na www.skipremyslov.cz - Ski areál Kouty nad desnou, moderní nově vybudovany areál cca 2 km od chalupy, 6-ti sedačková lanovka, s nejdelší sjezdovkou v ČR o délce 2450m více info na www.kouty.cz - Ski areál Červenohorské sedlo, cca 6km vzdálené. - Ve všech ski areálech zajištěno noční lyžování, umělé zasněžování, množství kvalitně upravených běžeckých stop v bližším či vzdálenějším okolí. - Pro milovníky adrenalinových sportů je tu možnost PARAGLIDINGU na blízkém kopci Mravenec (1099m n.m)s příjezdovou cestou až na vrchol, start možný s upravenou startovaci plochou. - V sousední obci Kouty nad Desnou se můžete svézt na horských minikárách. - Možnost rybolovu v řece a obecním rybníce Kocián, - Cykloturistika přes 100km oficiálních tras pro horská kola - Houbaření v okolních lesích. - a další: Šumperk (cca 15km) - plavecký areál, nákupní centra, kino, divadlo atd. Velké Losiny (cca 7km) - možnost návštěvy zámku pánů z Žerotína a výrobny ručního papíru - dále také lázně s termálním koupalištěm.Ostatní - atraktivní možnost shlédnutí přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně - obdobně možnost shlédnutí blízkých větrných elektráren - jeskyně Na Pomezí - Červenohorské sedlo (cca 6km).

Zpět


TOPlist
  Chalupa Emča Loučná nad Desnou
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa Emča
Ceník ubytování a stravování