TOPlist
České hory » Beskydy » Skiareály » Skiareál Javorový Vrch

Skiareál Javorový Vrch

Místo: 
Třinec
Adresa: 
Tyra 58, 739 61 Třinec
Telefon: 
+420 605 108 162
Web adresa:
www.ceskehory.cz/javorovy-vrch
www.javorovy-vrch.eu

nadmorska_vyska  nadmořská výška:  968 m.

Online kamera Kamery v okolí

Počasí Javorový Vrch Počasí Javorový Vrch


Poloha a dosažitelnost

Lyžařský areál Javorový Vrch se nachází v oblasti Těšínských Beskyd v nadmořské výšce 968 metrů. Z Javorového vrchu budete mít nádherný výhled do širokého okolí na polskou stranu Beskyd. Za pěkného počasí se vám poštěstí vidět i Tatry a Jeseníky.

Vybavení a služby

Lyžaři a snowboardisti mají k dispozici tři sjezdovky o celkové délce 1,5 kilometrů. Na své si přijdou jak začátečníci, tak i pokročilí a extrémní lyžaři. Kvalitní přepravu zajišťují tři vleky typu Tatrapoma. Umělé zasněžování sněžnými děly je samozřejmostí a nechybí ani každodenní úprava sjezdovek sněžnou rolbou. Nedaleko Turistické chaty je umístěna profesionální... více >>

Provozní doba

Provozní doba vleků denně 9:00 - 16:00 hod
Provoz vleků při večerním lyžování 18:00 - 20:00 hod
Lanovka na Javorový vrch jezdí každou celou hodinu od 8:00 do 17:00.

Běžecké tratě

Javorový vrch je velmi výhodným místem pro běžecké trasy. Z parkoviště vyjedete pohodlně do výšky 900 m.n.v. lanovkou a pak si již jen užíváte krásu hor. Díky tomu nemusíte překonávat velké převýšení a naše trasy tak jsou vhodné i pro letitější a nebo méně zdatné lyžaře. Běžkařské trasy jsou pravidelně upravovány a většině úseků jsou vhodné jak pro vyznavače klasiky, tak pro bruslení. Užijí si na nich jak výkonnostní sportovci, tak také rekreační lyžaři. A všichni se na závěr jejich putování mohou občerstvit v naší restauraci! Připravili jsme pro Vás několik tras, ale můžete se samozřejmě vydat i jinými směry.

Fotogalerie objektu

Provozovatel: Turistická chata Javorový vrch