PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Jeseníky » Skiareály » Ski Annaberg - Andělská hora

Ski Annaberg - Andělská hora

Místo: 
Andělská Hora
Adresa: 
Lyžařský areál Annaberg, 793 32, Andělská Hora 143
Telefon: 
+420-735 854 382
Web adresa:
www.ceskehory.cz/ski-andelska-hora www.annabergski.cz
Sníh Nový sníh Typ sněhu Provoz
- - - -

Další informace: Sněhové zpravodajství české hory

nadmorska_vyska nadmořská výška: 861 m.

Online kamera Online kamera Kamery v okolí

Počasí Annaberg Počasí Annaberg

Lyžařský Areál Annanberg se nachází 1km za městem Andělská Hora u hlavní cesty mezi Vrbnem pod Pradědem a Bruntálem. V lyžařském areálu Annaberg jsou dvě upravované sjezdovky na slunném jihovýchodním svahu a dětské hřiště.


Jaká je poloha a dosažitelnost areálu?

Ski Annaberg – Andělská Hora se nachází 1km za městem Andělská Hora u hlavní cesty mezi Vrbnem pod Pradědem a Bruntálem.

Jaké je vybavení a poskytované služby?

V skiareálu Annaberg v Andělské Hoře se nacházejí dvě hlavní sjezdovky, které jsou situovány na jih, tzn. že prakticky po celý den je zde příjemné teplotní klima, protože na sjezdovky svítí slunce. Tyto sjezdovky se nacházejí podél hlavního dvojkotvého vleku z levé a pravé strany, je zde převýšení 125m a jejich náročnost je s označením "červená". V skiareálu se nachází půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení

Jaká je provozní doba areálu?

denní lyžování: 9:00 – 16:00 denně
večerní lyžování: 18:00 – 21:00 úterý, čtvrtek, pátek, sobota

Jaké jsou běžecké tratě v okolí?

Oblast Vrbna pod Pradědem nabízí 53 km upravovaných tréninkových a turistických tratí pod Vysokou horou ve směru na Annaberg, Suchou Rudnou a Hvězdu. Trasy jsou řádně značeny turistickým i místním značením.

Ve Vrbně je nástup na tratě z parkoviště u vleku na Žižkově ulici, kde je umístěna informační tabule. Další informace je u vjezdu do lesa nad vlekem. V Andělské Hoře je možné připojit se na trasu u kostela na Annaenském vrchu.

Tratě se upravují rolbou a 3 sněžnými skútry minimálně 1x týdně vždy v pátek. V případě sněžení se upravují denně. Údržba běžkařských tratí a okruhů je podporována grantem Moravskoslezského kraje a provádí ji Sportovní Gymnázium Vrbno pod Pradědem.

Fotogalerie objektu

Jaké jsou turistické zajímavosti v okolí?

Provozovatel: Ski Annaberg s.r.o