TOPlist

Ski areál Lipno

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Doprava do Skiarealu Lipno je velmi jednoduchá. Skiareál Lipno se nachází přímo vedle silnice první třídy č. 162 v úseku Frymburk – Lipno nad Vltavou – Vyšší Brod. Pro ty z Vás, kteří jedete přes Český Krumlov, doporučujeme zvolit cestu přes Černou v Pošumaví, zde je silnice chemicky ošetřována.

Přímo u nástupní stanice lanové dráhy je pro Vás připraveno velkokapacitní parkoviště pro 650 aut a 20 autobusů, samozřejmě zdarma.

Do Skiareálu Lipno se bez problémů dostane autobusem i vlakem.
Vybavení a služby
Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na zábavu pro rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí 13 bezpečných a kvalitně zasněžovaných sjezdovek o celkové délce 11,8 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky. Součástí Skiareálu Lipno jsou 2 dětská výuková hřiště se čtyřmi pojízdnými koberci a pohádkovým slalomem. Lyžařská škola Skischool Lipno poskytuje výuku pro začátečníky i pokročilé, na lyžích i na snowboardu. Děti se naučí lyžovat pod dohledem zkušených instruktorů a také s naším maskotem lišákem Foxem, s nímž zažijí spoustu zábavy, např. při večerním bobování. Skvělou zábavu zažijí začátečníci i pokročilí na skicrossové trati nebo ve Snowparku. Pro večerní lyžování je osvětlena sjezdovka Jezerní, nejdelší sjezdovka areálu.
Skiareál Lipno nabízí komplexní zázemí pro jednodenního i vícedenního návštěvníka - bezplatné parkoviště přímo u nástupní stanice lanové dráhy Lipno Express, půjčovna lyžařského vybavení INTERSPORT Rent, lyžařská škola Skischool Lipno, servis lyží a snowboardů, prodejna INTERSPORT, občerstvení na svahu i pod ním nebo relaxace ve vodním ráji Aquaworld Lipno se saunami. Během lyžování lze také navštívit oblíbenou Stezku korunami stromů, kde zažijete neobyčejné výhledy na okolí Lipna. Úschovna lyží a půjčovna obuvi se totiž nachází v těsné blízkosti Stezky korunami stromů a horní stanice lanové dráhy Lipno Express. ZDARMA je rovněž skibus, který spojuje skiareál Lipno s ubytovacími zařízeními a dalšími atrakcemi v místě – tedy vodním rájem Aquaworldem Lipno, Hopsariem Lipno, squashem, bowlingem či promenádou s restauracemi. Ke Stezce korunami stromů Vás s kartou hosta Lipno.card vyveze Stezkabus zcela zdarma.

Novinkou je skicrossová trať – hit loňského roku, který jsme pro letošní sezónu prodloužili na 1250 m

ELEKTRONICKÝ SKIPAS - možnost nákupu skipasu přes internet. Tím vyhovíme všem našim zákazníkům, kteří se nechtějí zdržovat nákupem skipasu u pokladen. Stačí, aby si koupili při první návštěvě skipas s unikátním číslem a na něj již si budou moci další tarify dobíjet přes web.

S LIPNO CARD UŠETŘÍTE STOVKY KORUN - Skiareál Lipno se v letošní sezóně ještě více rozhodl podpořit kartu hosta Lipno Card a vložil do ní slevy, při kterých ušetříte stovky korun při nákupu vícedenního lyžování.

DĚTI, SENIOŘI A HANDICAPOVANÍ LYŽUJÍ ZA 20 KČ - I pro letošní sezónu zachoval Skiareál Lipno velmi zvýhodněné ceny pro děti do šesti let, seniory nad 70 let a handicapované s průkazem ZTP/P a jejich průvodce. Lyžovat budou pouze za manipulační poplatek 20 korun, a to po celou sezónu.
Rekreace a služby v okolí
U bezplatného centrálního parkoviště přímo u lanovky naleznete restaurace, apres ski-bary, lyžařskou školu, půjčovnu INTERSPORT Rent, skiservis, prodejnu INTERSPORT a další služby. V těsné blízkosti se nachází Stezka korunami stromů, Aquaworld se saunami, Hopsárium, bobové dráhy, bowling, wellness a sportovní hala. Skiareál Lipno je díky ubytovací kapacitě 3500 lůžek v okolí sjezdovek skvělou volbou pro rodinnou zimní dovolenou.