Server České hory  Poloha a dosažitelnost

Doprava do Skiarealu Lipno je velmi jednoduchá. Skiareál Lipno se nachází přímo vedle silnice první třídy č. 162 v úseku Frymburk – Lipno nad Vltavou – Vyšší Brod. Pro ty z Vás, kteří jedete přes Český Krumlov, doporučujeme zvolit cestu přes Černou v Pošumaví, zde je silnice chemicky ošetřována.

Přímo u nástupní stanice lanové dráhy je pro Vás připraveno velkokapacitní parkoviště pro 650 aut a 20 autobusů, samozřejmě zdarma.

Do Skiareálu Lipno se bez problémů dostane autobusem i vlakem.

  Vybavení a služby

Skiareál Lipno, jediné pětihvězdičkové středisko v Jihočeském kraji, je nejkomplexnějším rodinným lyžařským areálem v České republice. Čekají na Vás perfektně upravené, bezpečné a zasněžované sjezdovky o celkové délce 8,3km, špičkově vybavená výuková hřiště s pojízdnými koberci, tři čtyřsedačkové lanovky, skicrossová dráha i snowpark.

Novinky Skiareálu Lipno pro zimní sezónu 2013/2014

Se spoustou novinek přichází Skiareál Lipno do letošní zimní sezóny 2013/2014. Lyžaři se mohou těšit na věrnostní systém, slevy v kartě hosta Lipno Card, elektronický skipas, rozšíření možností zážitkového lyžování a apres ski aktivit. Skiareál Lipno si i pro letošní sezónu udržel oprávněně pozici top střediska v České republice – aktuálně je na třetím až čtvrtém místě žebříčku. Nabídka lyžování v kombinaci s dalšími aktivitami a zážitky je tak největší a nejrozmanitější v České republice. LIPENSKÝ ŽOLÍK – Skipas ZDARMA Chceme odměnit všechny naše věrné zákazníky, kteří se na sjezdovky opakovaně vracejí. Připravili jsme pro ně Lipenského žolíka, COŽ JE VĚRNOSTNÍ SKIPAS, který bude mít lyžař celou sezónu u sebe. Po pátém zakoupeném jednodenním skipasu má nárok na šestý jednodenní tarif zdarma. Čím více lyžujete, tím více šetříte. ZDARMA FOXPARK, PARKOVÁNÍ, SKIBUS, ZÁŽITKOVÝ SLALOM, SKICROSS... Dbáme na to, aby vám nevznikaly vícenáklady a lyžování bylo co možná nejpohodovější. Oproti ostatním areálům máte nárok na spousty služeb, které jsou zcela ZDARMA.

I letos bude zdarma vstup do Foxparku kapitána Lipánka, což je největší výukové lyžařské hřiště v České republice. Děti tu mají mnoho podnětů jako jsou například pohádkový slalom, nově připravované doupě lišáka Foxe, lyžařský kolotoč, barevné postavičky zvířátek a mnoho dalšího.

ZDARMA zůstává i velkokapacitní parkoviště přímo u areálu. Zaparkuje zde opravdu KAŽDÝ. V případě jeho naplnění jsme schopni kapacitu operativně rozšířit.

ZDARMA je rovněž skibus, který spojuje skiareál Lipno s ubytovacími zařízeními a dalšími atrakcemi v místě – tedy vodním rájem Aquaworldem Lipno, Hopsariem Lipno, squashem, bowlingem či promenádou s restauracemi.

ZDARMA jsou opět skicrossové dráhy – hit loňského roku a ZDARMA je rovněž letošní novinka zážitkový slalom.

ELEKTRONICKÝ SKIPAS - Letos spustíme další novinku, a tím je možnost nákupu skipasu přes internet. Tím vyhovíme všem našim zákazníkům, kteří se nechtějí zdržovat nákupem skipasu u pokladen. Stačí, aby si koupili při první návštěvě skipas s unikátním číslem a na něj již si budou moci další tarify dobíjet přes web.

S LIPNO CARD UŠETŘÍTE STOVKY KORUN - Skiareál Lipno se v letošní sezóně ještě více rozhodl podpořit kartu hosta Lipno Card a vložil do ní slevy, při kterých ušetříte stovky korun při nákupu vícedenního lyžování.

DĚTI, SENIOŘI A HANDICAPOVANÍ LYŽUJÍ ZA 20 KČ - I pro letošní sezónu zachoval Skiareál Lipno velmi zvýhodněné ceny pro děti do šesti let, seniory nad 70 let a handicapované s průkazem ZTP/P a jejich průvodce. Lyžovat budou pouze za manipulační poplatek 20 korun, a to po celou sezónu.

  Rekreace a služby v okolí

U bezplatného centrálního parkoviště přímo u lanovky naleznete restaurace, après ski-bary, lyžařskou školu, půjčovnu, skiservis a další služby. V těsné blízkosti se nachází Aquaworld, Hopsárium, bobová dráha, animační programy, bowling, wellness a sportovní hala. Skiareál Lipno je díky ubytovací kapacitě 3500 lůžek v okolí sjezdovek skvělou volbou pro rodinnou zimní dovolenou.

Zpět


TOPlist
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Online kamery Šumava
Předpověď počasí, online kamery
  Sněhové zpravodajství
Šumava
Stav sněhu v lyžařských střediscích