PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Šumava, Český les a Lipno » Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou se nachází při vodní nádrži Lipno. První zmínky o obci pochází ze 13. století, kdy ji drželi Rožmberkové. Historické osídlení je podloženo archeologickým nalezištěm ze začátku 13. století u Lojzových Pasek. V 15. století území patřilo vyšebrodskému cisterciáckému klášteru.

Až 50. léta 20. století přinesla markantní změnu krajiny i obce. Souviselo to s budováním vodní nádrže Lipno, na níž funguje unikátní vodní elektrárna, která je umístěna ve skále 160 m pod zemským povrchem. Původní obec byla z části zatopena a nakonec na jejích zbytcích, vzniklo dnešní Lipno nad Vltavou.

Dnešní obec má charakter letního turistického letoviska, které nabízí širokou škálu služeb a sportovního vyžití. V létě můžete na vodní nádrži provozovat windsurfing a jachting. Okolní pláže jsou vhodné nejen pro rekreanty, ale i pro rybáře. Na své si přijdou i pěší a cykloturisté, neboť okolí je plné zajímavých výletních cílů. Na své si přijdou i golfisté na které tu čeká moderní 9-ti jamkové sportovní hřiště, tréninková louka i golfová škola. Lipno nad Vltavou je atraktivní i v zimě, kdy se vodní nádrž promění v jedno velké přírodní kluziště. V okolí se nachází ski areál Lipno-Kramolín. Okolím vede cca 40 km upravovaných běžeckých tratí v případě nepříznivého počasí lze využít Aquaworld.

Domovská stránka - Web: 

Ski areál Lipno - Web: 

Lanovky Lipno - Lanovky Lipno se nachází v turisticky významné lokalitě, vhodné pro turistiku a rekreační sporty.Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Lipno nad Vltavou. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
Stezka korunami stromů
Lipno
Lipno z věže stezky v korunách stromů
Active park Lipno
Stezka v korunách stromů
stezka korunami stromů - Lipno nad Vltavou
stezka korunami stromů - Lipno nad Vltavou
stezka korunami stromů - Lipno nad Vltavou
stezka korunami stromů - Lipno nad Vltavou
Vodní nádrž Lipno
Lipno přehrada
Vltava pod hrází