PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Šumava » Skiareály » Rodinný skiareál Sternstein

Rodinný skiareál Sternstein

Místo: 
Bad Leonfelden
Adresa: 
A-4190 Bad Leonfelden
Telefon: 
+43(0)7213/6374
Web adresa:
www.ceskehory.cz/sternstein www.sternstein.at
Sníh Nový sníh Typ sněhu Provoz
20 - 30 - - provoz

Další informace: Sněhové zpravodajství české hory

Lyžařské středisko s přátelskou rodinnou atmosférou vzdálené jen 5 minut jízdy od hraničního přechodu Vyšší Brod – Studánky a 50 minut z Českých Budějovic.


Jaká je poloha a dosažitelnost areálu?

Příhraniční Sternstein je útulný rodinný skiareál, který leží hned za hraničním přechodem Studánky ca. 5 min. autem od Vyššího Brodu, 20 min. od Lipenské přehrady a hodinu z Českých Budějovic.

Jaké je vybavení a poskytované služby?

Sternstein se stal „tajným tipem českých rodin“ díky příznivým cenám, moderní kabinkové lanovce se 6sedačkou, nepřeplněným sjezdovkám a dětskému parku Elefuntasia s česky hovořícími instruktory lyžování. Tři sportovnější sjezdovky o délce 1550 – 1850 m uspokojí začátečníky i sportovnější lyžaře. Přímo pod sjezdovkou se nachází horská restaurace s terasou, ve které... více >>

Jaké jsou ceny pro sezónu 2023/2024?

Aktuální ceník skipasů pro tuto sezónu naleznete ZDE >>

Jaká je provozní doba areálu?

8.30 - 16.15

Jaké jsou běžecké tratě v okolí?

Sternstein není eldorádem jen pro carving a snowboarding. Na své si tu přijdou také běžkaři. V okolí Sternsteinu a lázeňského městečka jsou upravovány běžecké okruhy pro klasický styl i bruslení. Najdete zde kvalitně upravované trasy vhodné jak pro rekreační lyžaře, tak pro zkušené běžkaře.

Po příjezdu do Bad Leondfeldenu od hraničního přechodu Studánka odbočte na kruhovém objezdu doleva, po cca 500m, přijedete k restauraci Waldschenke s parkovištěm a plánem běžeckých stop.

Sternsteinloipe (10km - skating) placené
Kastnerloipe (8km – klasický styl)
Loipe Weigetschlag (5km – skating a klasický styl) placené

Pro vstup na placené stopy je možné zvolit si denní vstup za 3€ (v platebním automatu na nástupu do stop) nebo sezónní kartu za 30€ (na pokladně Sternsteinu – nutná pasová fotografie)

Fotogalerie objektu

Jaké jsou turistické zajímavosti v okolí?

Jaké jsou další ski areály a lanovky v okolí?

Provozovatel: Sternstein Sessellift GmbH