TOPlist
České hory » Šumava » Skiareály » Rodinný skiareál Sternstein

Rodinný skiareál Sternstein

Místo: 
Bad Leonfelden
Adresa: 
A-4190 Bad Leonfelden
Telefon: 
+43(0)7213/6374
Web adresa:
www.ceskehory.cz/sternstein
www.sternstein.at

Poloha a dosažitelnost

Příhraniční Sternstein je útulný rodinný skiareál, který leží hned za hraničním přechodem Studánky ca. 5 min. autem od Vyššího Brodu, 20 min. od Lipenské přehrady a hodinu z Českých Budějovic.

Vybavení a služby

VÝHODNÁ AKCE STERNSTEINU: Sleva 1+1 skipas na celý den zdarma! Jeden platí, druhý lyžuje zdarma po předložení „geniálně výhodného turistického průvodce Šumavou – knížky Grenzgenial“. Knížku Grenzgenial s dalšími výhodami 1+1 zdarma (půjčovny, aquapark, wellness) pořídíte v infocentrech na Lipensku a dalších prodejních místech. Více info o akci 1+1 zdarma více >>

Provozní doba

8.30 - 16.15

Běžecké tratě

Sternstein není eldorádem jen pro carving a snowboarding. Na své si tu přijdou také běžkaři. V okolí Sternsteinu a lázeňského městečka jsou upravovány běžecké okruhy pro klasický styl i bruslení. Najdete zde kvalitně upravované trasy vhodné jak pro rekreační lyžaře, tak pro zkušené běžkaře.

Po příjezdu do Bad Leondfeldenu od hraničního přechodu Studánka odbočte na kruhovém objezdu doleva, po cca 500m, přijedete k restauraci Waldschenke s parkovištěm a plánem běžeckých stop.

Sternsteinloipe (10km - skating) placené
Kastnerloipe (8km – klasický styl)
Loipe Weigetschlag (5km – skating a klasický styl) placené

Pro vstup na placené stopy je možné zvolit si denní vstup za 3€ (v platebním automatu na nástupu do stop) nebo sezónní kartu za 30€ (na pokladně Sternsteinu – nutná pasová fotografie)

Fotogalerie objektu

Provozovatel: Sternstein Sessellift GmbH