Ubytování Bystré v Orlických horách

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Bystré v O.h. leží mezi Dobruškou a Deštném. Po výjezdu z Dobrušky směrem na Deštné v O.h. je třeba ve vesnici Bačetín odbočit vlevo přímo na Bystré (3km). Rodinný dům je situován v klidném místě na konci vesnice směrem na Sedloňov. Je poslední po pravé straně silnice.
Vybavení a služby
Apartmán - 3 doulůžkové pokoje, dva s vlastní koupelnou a WC, dále společná koupelna,vybavená prostorná kuchyň, společenská místnost, terasa a vyhřívaná lyžárna. U domu je velká zahrada, ohniště a přes léto také trampolína. K dispozici je také připojení vlastního notebooku k internetu (zdarma) a dále dvd rekordér s TV. Samostatný doulůžkový pokoj s koupelnou WC, TV a bezdrátovém připojení k internetu. Nabízíme také zapůjčení horských koloběřek a na zahradě je k dispozici venkovní bazén.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Bystré, svoji klidnou atmosférou, přímo láká k procházkám po okolí a odpočinku. Přímo v místě je areál s koupalištěm (50m) a příznivým celodenním vstupem, hostinec a obchod. Vesnice má 260 obyvatel, ale pestrý společenský život. Navíc je místem dvou křeťanských společenství - Církve Bratrské (bohoslužby v neděli 9.30) a katolického kostela (bohoslužba v neděli v 9.00). V nedalekém okolí je široká nabídka různých aktivit - Dobruška krytý i venkovní bazén, Nové Město nad Metují - zámek a památková zóna náměstí,zámek v Opočně. Babiččino údolí v Ratibořicích, nebo zámky v Rychnově n K a Častolovicích jsou vzdáleny pouze 20km. Velkou příležitostí pro milovníky turistiky, cykloturistiky nebo zimních sportů jsou Orlické hory. Horské středisko Deštné je vzdálené 10 km a nabízí sedačkovou lanovku, lanový park, jízdy na čtyřkolkách a podobně. V Orlických horách jsou kilometry kvalitních cyklostezek s možností návštěvy blízkého, trochu divokého polského příhraničí (Stolové hory, Klodzko). Přechod je vzdálen 6 km. Orlické hory jsou také protkány sítí vojenských pevností z před II sv. války postavené proti hitlerovskému Německu. Pevnost Hanička byla navíc užíváná jako podzemní kryt pro představitele minulého režimu. Zimní turistika nabízí několik lyžařských center, jak pro náročné (Deštné, Říčky), tak pro rodiny s dětmi (Sedloňov, Olešnice). Většina z nich leží do 10-ti km. Orlické hory jsou také rájem běžkařů díky svým upraveným běžeckým tratím.
TOPlist