Roubená chalupa U lípy s bazénem a WiFi - Poloha, Služby, Okolí

Roubená chalupa U lípy s bazénem a WiFi

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Rekreační objekt se nachází v obci Kunčice, vzdálené 2,5km od Starého Města pod Sněžníkem. Při jízdě ve směru od Hanušovic projedete Starým Městem směr Nová Seninka-státní hranice stále po hlavní silnici a zhruba po 2km odbočíte na značené křižovatce do prava na Kunčice. Asi po 400m po levé straně uvidíte objekt přímo z cesty. Sjezd na parkoviště je z hlavní cesty, které je vyznačeno cedulí.
Vybavení a služby
Chalupa je rozdělena na přední a zadní část. Obě části jsou spojeny chodbou, do které se vstupuje z verandy. Na chodbě je umístěna el. chladnička s mrazákem, vstup na samostatné WC a další vstup do koupelny se sprchovacím koutem, umyvadlem a odděleným WC. Z chodby se vstupuje vlevo do zadní části objektu a vpravo do přední části. Přední část objektu: Přízemí - obývací pokoj v selském stylu s kachlovými kamny a pecí k odpočinku, vestavěná dvou plotýnková varná deska, kuchyňský kout s mikrovlnnou troubou, varnou konvicí, nádobím, BTV, jídelní kout. Patro – 2 lůžková ložnice, 3 lůžková ložnice a 4 lůžková ložnice s BTV,k dispozici je i dětská postýlka. Zadní část objektu: Přízemí – velký obývací pokoj s krbem a pecí na ležení, prostorná kuchyňská linka vybavená el. chladničkou, mikrovlnnou troubou, sklokeramickou varnou deskou, horkovzdušnou elektrickou troubou, myčkou nádobí, varnou konvicí a nádobím. Dále je zde jídelní kout, sedací souprava, BTV . Z této centrální části je vchod do koupelny se sprchou, umyvadlem a samostatným WC. Patro – dva 4 lůžkové pokoje, jeden pokoj s patrovou postelí, na chodbičce je samostatné WC s umyvadlem a pračkou. Podkroví – společenská místnost, herna pro děti i dospěláky, BTV

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Kunčice se nachází na úpatí pohoří Rychlebských hor a tak poskytuje našim návštěvníkům nespočet možností výletů a turistických výprav. Například hned v nejbližším okolí se nachází řada vrcholů převyšujících 1000 metrů, zvláště pak v blízkém masivu Králického Sněžníku, který Vás spolu s jedinečnou krásou Rychlebských hor okouzlí čistou přírodou, nádhernými rozhledy, minimem turistů a jistě bude pro Vás tím pravým útočištěm od rušných a uspěchaných dnů. Sportovní vyžití - cykloturistika po horském masivu Králického Sněžníku a Rychlebských hor. Chata Paprsek 1010m n.m. - horská chata pod vrcholem Výhledu (1030m), postavená turistickým spolkem ze Starého Města v r. 1932 pod názvem Slezská chata, po 2.svět. válce přejmenována. Vynikající výhledy do Staroměstské kotliny a na hřebeny Králického Sněžníku. Středisko letní a zejména zimní lyžařské turistiky. Králický Sněžník 1423m n.m. - je po Krkonoších a Hrubém Jeseníku třetí nejvyšší horský masiv v České republice. Z hlediska turistiky je to kraj vskutku panenský. Na Králickém Sněžníku není žádná turistická chata, nevede sem žádná asfaltová silnice. Název Sněžník dostala hora podle sněhu, který pokrývá její vrchol v průměru osm měsíců v roce. Přesto že větší část této členité hornatiny leží na území Polska (Masyw Snieznika), má našemu návštěvníkovi co nabídnout. Z vrcholové zaoblené kopule Sněžníku (1424m n.m.) vybíhá pět dílčích rozsoch s dominantami Malého sněžníku (1338m n.m.), Sušiny (1321m n.m.), Podbělky (1307m n.m.) nebo Klepého (1143m n.m.), na jehož jižním svahu se protínají rozvodnice Baltského (řeka Kladská Nisa), Černého (Morava) a Severního moře (Tichá Orlice). Centrální část, celý hřbet Sušiny a částečně i pohraniční hřbet, tvoří od roku 1990 národní přírodní rezervaci Králický Sněžník o celkové rozloze 1700 ha. Chráněny jsou v ní kromě krasových jevů především rozsáhlé komplexy přirozených lesů, přecházejících do horských holí, četná prameniště, rašeliniště a další. Vyskytuje se zde i řada chráněných druhů rostlin a živočichů. Za jasného počasí je z vrcholu Králického Sněžníku nádherný výhled na Hrubý Jeseník, za obzvláště dobré viditelnosti jsou vidět Krkonoše, Beskydy i věže Olomouce. Současným symbolem vrcholu Králického Sněžníku je socha slůněte. Dále je možné v blízkém okolí navštívit na kolech či autem např. lázeňské město Jeseník nebo obec Ramzovou, odkud můžeme vyjet lanovkou na Šerák a zde podnikat hřebenové tůry po Hrubém Jeseníku. Je zde také umístěna velká motokárová sjezdovka, která bude jistě lákat nejen Vaše potomky.
TOPlist