Rekreační domek Waldenburg

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Rekreační domek WALDENBURG (600m n.m.), je situován v obci Bělá pod Pradědem – místní části Horní Domašov, v prosluněném údolí říčky Bělá. Poloha v obci je při silnici č.450 Jeseník – Vidly a to po její levé straně směrem od Jeseníku – za mostem přes říčku. Domek je vzdálen 10km od okresního města Jeseník a 2km od rozcestí Bělá/Domašov – Vidly (Karlova Studánka, resp. Vrbno pod Pradědem) – Červenohorské sedlo (Šumperk) směrem na Vidly. Parkování: přímo na pozemku a na mostě (až 3 osobní vozidla)
Vybavení a služby
Rekreační domek (chalupa) WALDENBURG je nekuřácký objekt. Je pronajímán jako celek a to celoročně - pro (až) 7 osob. Nabízí velmi vysoký standard ubytování a pobytu. Prostorný a při tom velice útulný interiér obývací haly, mj. s úložnými prostory, pohodlnou čaluněnou sedací soupravou, otevřeným krbem, SAT - TV, pracovním (psacím) koutem a výtvarnými doplňky – to vše navozuje jedinečnou a příjemnou domáckou atmosféru. Rustikální, technicky velmi dobře a účelně vybavená kuchyň s jídelnou, a navazující krytou terasou s posezením a zahradním grilem (grilovat lze i při deštivém počasí). Sociální zařízení v přízemí (umyvadlo, WC, sprchový kout) i v podkroví (umyvadlo, WC, bidet, pračka). 3 podkrovní dvoulůžkové ložnice s možností ubytování (spánku) další osoby v přízemí - pohovka vedle krbu. V jedné z ložnic je další SAT-TV. Tepelnou pohodu si dotváří sami ubytovaní (hosté) – všechny prostory jsou z hlediska vytápění dostatečně vybaveny (elektrická AKU kamna a přímotopy, kamna a krby vytápěné dřevem). Vlastní studna s velmi kvalitní pitnou vodou. Technické zázemí (dřevníky, sloužící mj. i k uložení lyží, snowboardů, příp. kol). Pozemek s udržovanou zatravněnou plochou (zahradní odpočivný nábytek je hostům k dispozici), trvalkovými záhony a další okrasnou zelení, upraveným kamenným ohništěm a s udírnou. Velmi dobrý přístup k říčce (s možností osvěžení v horkých letních dnech). Vybavení pro jednoduché rekreační sportování (badminton, kroket, petanque),k dispozici jsou karty, stolní a společenské hry.
Rekreace a služby v okolí
Na pozemek rekreačního domku WALDENBURG bezprostředně navazují hluboké lesy – horská stráň s nádherným výhledem na masiv Malý klín – Červená Hora – Keprník – Šerák. V bezprostředním okolí jsou vynikající terény pro turistiku, pohodlně dostupné jsou nejbližší lyžařské areály (Filipovice – necelé 4km a Červenohorské sedlo – 11km).
TOPlist