Poloha a dosažitelnost

Rekreační objekt se nachazí na koni obce Sněžné, nedaleko meky běžeckého lyžování Nového Města na Moravě (12km). Parkování na zatravněné ploše před domem.

  Vybavení a služby

Při vstupu je chodba, ve keré je vchod do samostatnéh WC, obývacího pokoje a kuchyně. Hala je vybavena televizí se satelitem, radiem. Z haly je též vchod na terasu s letním posezením a možností grilování na přenosném grilu. Kuchyně je plně vybavena, všechny střebiče jsou elektrické (varná konvice, lednice, sporák, kuch.robot, kávovar, atd...). Z obývací haly vedou schody do 1.poschodí, kde jsou 3 pokoje (2, 3 a 1-2 lůžka), koupelna s vanou a samostatné WC. Celý objekt je vytápěn elektrickými akumulačními kamny, v domě je místnost na sportovní náčiní (kola, lyže, atd...). Chalupa je umístěna v oplocené zahradě o rozloze 1400m2 společně s domkem majitele. Objekty na sebe nejsou nijak navázány.

  Rekreace a služby v okolí

Objekt se nachází v samém srdci kraje vysočina. Obec Sněžné je pak v centrální části CHKO Žďárské vrchy. Poloha chaty je velmi výhodná pro dovolenou spojenou s vycházkami do okolních lesů a hájů. Stejně tak je tento kraj vyhledáván cykloturisty, pro rozmanitý terén. V nedalekém okolí jsou též 2 horolezecké lokality (Dráteničky a Čtyři palice). V zimních měsících pak lokalitu vyhledávají lyžaři hlavně za poznáváním krás přírody. Koupání: Milovy (2km) přírodní rybník + krytý bazén v hotelu, Tři studně (6km) přírodní rybník + krytý bazén v hotelu, Medlov(6Km) přírodní rybník, Velké Dářoko (26km) přírodní rybník. Sjezdové lyžování: Buchtův kopec (2km), Nový Jimramov (8km), Svratka (10km), Hlinsko (20km), Harusův kopec (12km). Běžecké lyžování: V okolí jsou upravované tratě, o délce několika desítek kilometrů. Turistické výlety: Hlinsko - Betlém, Polička - muzeum B. Martinů, Žďár nad Sázavou - Zámek, Zelená Hora (UNESCO), Šrdlovice - sklárna, Javorek (4km) - Jízdárna, Sněžné - Japonská kamenná zahrada. Nespočet přírodních krás na dosah ruky od chalupy - Devět skal, Čtyři palice, Dráteničky, atd...

Zpět


TOPlist
  Rekreační chata Sněžné
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Rekreační chata Sněžné
Ceník ubytování a stravování