Chalupa Nad Vidnavkou

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Obec Velká Kraš se nachází na okraji CHKO Jeseníky na rozmezí Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. Přímo v obci staví vlak i autobus, osobní auta lze parkovat na oploceném pozemku. Místní komunikace jsou bez problému sjízdné i v zimě. Orientační vzdálenost Jeseník - Velká Kraš 20km, Olomouc - Jeseník 85km, Ostrava - Jeseník 100km, Brno - Jeseník 160km, Jihlava - Jeseník 190km, Zlín - Jeseník 140km, Hradec Králové - Jeseník 125km, Praha - Jeseník 260km
Vybavení a služby
Rekreační dům stojí v klidném místě obce Velká Kraš, pozemek o rozloze cca 4200m2 je z části lemován hustým smrkovým živým plotem. V přízemí se nachází plně zařízená kuchyň se 4-plotýnkovým sporákem, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, kávovarem atd., dvěmi lednicemi a malým mrazákem. Dále velká společenská místnost s kachlovými kamny, "lovecká" místnost s otevřeným krbem a sociální zařízení (2x WC, 2x sprcha, WC též v podkroví). V podkroví jsou 4 samostatné ložnice po 4 lůžkách. Dům je vytápěn ústředním topením s automatickým elektrokotlem, topit se může také v kachlových kamnech nebo krbu. V létě je k dispozici zastřešená pergola s venkovním posezením a grilem, ohniště, houpačky, pískoviště, skluzavka, hračky a společenské deskové hry. Ubytování je vhodné pro ty kteří nehledají luxus hotelu, ale preferují trávení své dovolené v zázemí velkého objektu s rozhlehlou zahradou na klidném místě uprostřed přírody. Parkování pro několik aut přímo u domu na oploceném pozemku.

Pobyt se psem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Dům svou polohou nabízí klidnou rodinou dovolenou i základnu pro aktivní sportovní vyžití. Vybavená horská střediska v okolí města Jeseník jsou vzdálena cca 20km, přímo v místě jsou terény vhodné pro běžecké lyžování. V létě je možno navštívit vybavené venkovní koupaliště vzdálené cca 1km od objektu, přímo v obci se pak nachází veřejné dětské hřiště a za malý poplatek si lze pronajmout moderní tělocvičnu (volejbal, basketbal apod.). V obci je dobře vybavený obchod s potravinami (s nedělním provozem) a dvě hospůdky. Další obchody, lékárna U Černého orla (z roku 1769 s dodnes dochovaným původním secesním interiérem a která byla roku 2006 vyhlášena kulturní památkou), tři restaurace a cukrárna se nacházejí ve Vidnavě (2km). V těsném okolí jehličnaté i listnaté lesy vhodné k houbaření, ideální jsou podmínky pro cykloturistiku, přímo v místě se nachází tzv. "Rychlebské stezky" které jsou na špičkové evropské úrovni a jsou ojedinělé v celé ČR (s traily různých obtížností, od "rekreačních cyklistů" až po velmi zkušené "bikery"). V těsném okolí se nachází mnoho zatopených lomů s průzračnou vodou vhodných ke koupání a také množství rybníků vhodných nejen ke koupání, ale rovněž k rybaření. Okolí Velké Kraše nabízí rovněž nespočet krásných a zajímavých míst vhodných nejen pro pěší turistiku. Za zmínku stojí např. zámek Jánský Vrch v Javorníku s unikátní expozicí historických dýmek, nedaleko jsou rovněž jeskyně Na Pomezí, jeskyně Na Špičáku, Nýznerovské vodopády, Smolný vrch se skalní vyhlídkou Venušiny misky, Boží hora s křížovou cestou u Žulové, Lánský vrch s unikátními obřími dřevěnými židlemi a stolem v nadživotní velikosti, nejstarší vápenná pec v ČR (z roku 1833) u Javorníku, klášter piaristů v Bílé Vodě, zřícenina hradu Kaltenštejn, zřícenina hradu Rychleby, rozhledna na Borůvkové hoře, skalní vyhlídka Čertovy kazatelny, secesní budova Tančírny v přírodní rezervaci Račí údolí, polská Otmuchovská jezera a mnoho dalšího.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 21 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz