Poloha a dosažitelnost

Obec Velká Kraš se nachází na okraji CHKO Jeseníky na rozmezí Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. Přímo v obci staví vlak i autobus, osobní auta lze parkovat na oploceném pozemku. Příjezdové trasy: dle mapy do okresního města Jeseník, dále přes Žulovou do Velké Kraše (směr Vidnava). Místní komunikace jsou bez problému sjízdné i v zimě, podrobný plánek na požádání. Orientační vzdálenost Jeseník - Velká Kraš 20km, Šumperk - Jeseník 45km, Bruntál - Jeseník 40km, Hradec Králové - Jeseník 125km.

  Vybavení a služby

Rekreační dům stojí na okraji obce, pozemek cca 4000m2 je z části lemován hustým smrkovým živým plotem. V roce 1993 byl komletně zrekonstruován. V přízemí se nachází moderně zařízená kuchyň se 4-plotýnkovým sporákem, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, kávovarem atd., dvěmi lednicemi a malým mrazákem. Dále společenská místnost s kachlovými kamny, "lovecká" místnost s otevřeným krbem a sociální zařízení (2x WC, 2x sprcha, WC též v podkroví). V podkroví jsou 4 samostatné ložnice po 4 lůžkách, možnost až čtyř přistýlek, k dispozici je dětská postýlka. Dům je vytápěn ústředním topením s automatickým elektrokotlem, topit se může také v kachlových kamnech nebo krbu. V létě je k dispozici zastřešená pergola s venkovní posezením, bazén o průměru 3,6m, gril, ohniště, pro děti vlastní bazén, houpačky, pískoviště, skluzavka. Parkování přímo u domu.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

Dům svou polohou nabízí klidnou rodinou dovolenou i základnu pro aktivní sportovní vyžití. Vybavená horská střediska v okolí města Jeseník jsou vzdálena cca 20km, přímo v místě jsou terény vhodné pro běžecké lyžování. V létě je možno navštívit vybavené venkovní koupaliště vzdálené 1km od objektu, v těsném okolí lesy vhodné k houbaření, ideální jsou podmínky pro cykloturistiku, přímo v místě se nachází tzv. "Rychlebské stezky" které jsou na špičkové evropské úrovni a jsou ojedinělé v celé ČR. V okolí se nachází mnoho zatopených lomů s průzračnou vodou vhodných ke koupání a také množství rybníku vhodných nejen ke koupání, ale rovněž k rybaření. V obci je obchod s potravinami a 2 hospůdky, další restaurace se nacházejí ve Vidnavě (2km). Okolí Velké Kraše nabízí rovněž nespočet krásných a zajímavých míst vhodných nejen pro pěší turistiku. V městečku Javorník se nachází zajímavý zámek Jánský vrch, nedaleko jsou rovněž jeskyně Na pomezí, Nýznerovské vodopády, Venušiny misky, polská Otmuchovská jezera a mnoho dalšího.

Zpět


TOPlist
  Chalupa Nad Vidnavkou Velká Kraš
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa Nad Vidnavkou
Ceník ubytování a stravování