Poloha a dosažitelnost

Obec Velká Kraš se nachází na okraji CHKO Jeseníky na rozmezí Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. Přímo v obci staví vlak i autobus, osobní auta lze parkovat na oploceném pozemku. Příjezdové trasy: dle mapy do okresního města Jeseník, dále přes Žulovou do Velké Kraše (směr Vidnava). Místní komunikace jsou bez problému sjízdné i v zimě, podrobný plánek na požádání. Orientační vzdálenost Jeseník - Velká Kraš 20km, Šumperk - Jeseník 45km, Bruntál - Jeseník 40km, Ostrava - Jeseník 100km, Olomouc - Jeseník 85km, Brno - Jeseník 160km, Hradec Králové - Jeseník 125km, Praha - Jeseník 260km

  Vybavení a služby

Rekreační dům stojí na okraji obce, pozemek cca 4200m2 je z části lemován hustým smrkovým živým plotem. V roce 1993 byl objekt komletně zrekonstruován. V přízemí se nachází moderně zařízená kuchyň se 4-plotýnkovým sporákem, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, kávovarem atd., dvěmi lednicemi a malým mrazákem. Dále velká společenská místnost s kachlovými kamny, "lovecká" místnost s otevřeným krbem a sociální zařízení (2x WC, 2x sprcha, WC též v podkroví). V podkroví jsou 4 samostatné ložnice po 4 lůžkách s možností čtyř přistýlek (komfortní nafukovací matrace zn. Intex), k dispozici je dětská postýlka. Dům je vytápěn ústředním topením s automatickým elektrokotlem, topit se může také v kachlových kamnech nebo krbu. V létě je k dispozici zastřešená pergola s venkovní posezením a grilem, ohniště, bazén o průměru 4,7m (pro děti vlastní bazén o průměru 3m a malý nafukovací bazének pro batolata), houpačky, pískoviště, skluzavka, venkovní tabule na malování křídami, hračky a společenské deskové hry. Parkování na oploceném pozemku přímo u domu.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

Dům svou polohou nabízí klidnou rodinou dovolenou i základnu pro aktivní sportovní vyžití. Vybavená horská střediska v okolí města Jeseník jsou vzdálena cca 20km, přímo v místě jsou terény vhodné pro běžecké lyžování. V létě je možno navštívit vybavené venkovní koupaliště vzdálené cca 1km od objektu, přímo v obci se nachází velmi dobře vybavené veřejné dětské hřiště a za malý poplatek je možnost si pronajmout moderní tělocvičnu (volejbal, basketbal apod.). V obci je obchod s potravinami (s nedělním provozem) a 2 hospůdky. Další restaurace a větší obchod s potravinami (rovněž s nedělním provozem) se nacházejí ve Vidnavě (2km). V těsném okolí jehličnaté i listnaté lesy vhodné k houbaření, ideální jsou podmínky pro cykloturistiku, přímo v místě se nachází tzv. "Rychlebské stezky" které jsou na špičkové evropské úrovni a jsou ojedinělé v celé ČR (s traily různých obtížností, od "rekreačních cyklistů" až po velmi zkušené "bikery"). V těsném okolí se nachází mnoho zatopených lomů s průzračnou vodou vhodných ke koupání a také množství rybníku vhodných nejen ke koupání, ale rovněž k rybaření. Okolí Velké Kraše nabízí rovněž nespočet krásných a zajímavých míst vhodných nejen pro pěší turistiku. Za zmínku stojí např. zámek Jánský Vrch v Javorníku s unikátní expozicí historických dýmek, nedaleko jsou rovněž jeskyně Na Pomezí, jeskyně Na Špičáku, Nýznerovské vodopády, Smolný vrch se skalní vyhlídkou Venušiny misky, Boží hora s křížovou cestou u Žulové, Lánský vrch s unikátními obřími dřevěnými židlemi a stolem v nadživotní velikosti, nejstarší vápenná pec v ČR (z roku 1833) u Javorníku, klášter piaristů v Bílé Vodě, zřícenina hradu Kaltenštejn, zřícenina hradu Rychleby, rozhledna na Borůvkové hoře, skalní vyhlídka Čertovy kazatelny, secesní budova Tančírny v přírodní rezervaci Račí údolí, polská Otmuchovská jezera a mnoho dalšího.

Zpět


TOPlist
  Chalupa Nad Vidnavkou Velká Kraš
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa Nad Vidnavkou
Ceník ubytování a stravování