Poloha a dosažitelnost

Obec Velká Kraš se nachází na okraji CHKO Jeseníky na rozmezí Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. Přímo v obci staví vlak i autobus, osobní auta lze parkovat na oploceném pozemku (kryté stání). Příjezdové trasy: dle mapy do okresního města Jeseník, dále přes Žulovou do Velké Kraše (směr Vidnava). Místní komunikace jsou bez problému sjízdné i v zimě, podrobný plánek na požádání. Orientační vzdálenost Jeseník - Velká Kraš 20km, Šumperk - Jeseník 45km, Bruntál - Jeseník 40km, Hradec Králové - Jeseník 125km.

  Vybavení a služby

Rekreační dům stojí na okraji obce, pozemek cca 3000m2 je lemován hustým smrkovým živým plotem. V roce 1993 byl komletně zrekonstruován. V přízemí se nachází moderně zařízená kuchyň se 4-plotýnkovým sporákem, mikr.troubou, 2 lednicemi a malým mrazákem. Dále společenská místnost s velkými kachlovými kamny, menší "lovecká" místnost s otevřeným krbem a sociální zařízení (2x WC, 2x sprcha, WC též v podkroví). V podkroví jsou 4 samostatné ložnice po 4 lůžkách, přistýlka je možná, k dyspozici je dětská postýlka. Dům je vytápěn ústředním topením s automatickým elektrokotlem, topit se může také v kachlových kamnech nebo krbu. V létě je k dispozici bazén 3,6m, venkovní posezení a ohniště. Parkování je přímo u domu.

  Rekreace a služby v okolí

Dům svou polohou nabízí klidnou rodinou dovolenou i základnu pro aktivní sportovní vyžití. Vybavená horská střediska v okolí města Jeseník jsou vzdálena cca 20km, přímo v místě jsou terény vhodné pro běžecké lyžování. V létě je možno navštívit vybavené venkovní koupaliště (asi 1km), v okolí jsou lesy vhodné k houbaření, ideální jsou podmínky pro cykloturistiku. V obci je obchod s potravinami a 2 hospůdky, restaurace ve Vidnavě (2km). V městečku Javorník se nachází zajímavý zámek Jánský vrch, nedaleko jsou jeskyně Na pomezí nebo polská Otmuchovská jezera.

Zpět


TOPlist
  Rekreační chalupa Velká Kraš
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Rekreační chalupa Velká Kraš
Ceník ubytování a stravování