Poloha a dosažitelnost

Penzion Primášé se nachází ve vinařské obci Dolní Věstonice, známe svými archeologickými vykopávkami. Z jedné strany se tyčí Pálavské pohoří se svými zříceninami, z nichž nejznámější je zřícenina Dívčího hradu. Z druhé strany se rozprostírají vodní nádrže Nové mlýny. Příjezd do Dolních Věstonic je jednak směrem od Mikulova (silnice Brno - Vídeň), který je vzdálen asi 13km, a jednak od Hustopeč (dálnice na Bratislavu D2) asi 10km. Přímo v Dolních Věstonicích najdete penzion hned vedle školy asi 50m od Archeologického muzea.

  Vybavení a služby

Nově zrekonstruovaný dům z 19.st. Pokoje jsou stylově zařízené, každý představuje jiné období či téma. Pokojíky mají své názvy, Primáš, Světnička, Modrý, Královský, Stáj. A každý má svou nezaměnitelnou atmosféru. Pokojíky jsou dvoulůžkové nebo 3-4lůžkové a každý má své sociální zařízení. Vybaveny jsou malou ledničkou a fény. V přízemí domu je společná jídelna, kde se podávají výborné domácí snídaně a také můžete využít plně vybavenou kuchyňku. Relaxovat můžete také na zahradě, kde je kryté posezení s grilem. Pro sportovní nadšence máme úschovnu kol, poskytneme Vám mapy a také informační brožury pro Vaše výpravy. A jaká by to byla návštěva Jižní Moravy bez nahlédnutí do vinného sklípku a ochutnání výborných vín, která pálavští vinaři s láskou pěstují. I tento zážitek Vám můžeme zprostředkovat.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Okolí Pálavy jakožto i samotné pohoří nabízí nepřeberné množství výletů a zážitků. Záleží pouze na Vás, co si vyberete. U nás najdete mnoho tipů a můžete vyrazit pěšky, autem, na kole, či na lodi. Můžete si projít místa archeologický vykopávek, prohlídnout si zříceniny, projet se lodí, objet na kole Novomlýnské nádrže, navštívit historická místa, či si dopřát nějaký sportovní adrenalinový zážitek. V Dolních Věstonicích najdete 3 restaurace, jeden bufet, množství vinných sklípků, půjčovnu kol, obchod s potravinami a poštu.

Zpět


TOPlist
  Primášé Dolní Věstonice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Primášé
Ceník ubytování a stravování