Horská chata Pod Ostružníkem

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Horská chata se nachází v horní části obce u lesa v nadmořské výšce 800m.n.m. s nádherným výhledem na národní přírodní rezervaci Šerák - Keprník, CHKO Jeseníky. Ideální podmínky pro horskou turistiku, cykloturistiku, sjezdové a běžecké lyžování, houbaření, sběr borůvek. Nejbližší lyžařský areál je 250m a 400m od chaty. Strojově upravovaná stopa na Paprsek je 200 m od chaty. 30m pod chatou je turistický rozcestník (směr Paprsek, Petříkov, Smrk, Staré Město pod Sněžníkem). Restaurace 400m, obchod 1,2km, autobusová zastávka 1,2km, zastávka ČD 1,4km.
Vybavení a služby
Horská chata poskytuje nadstandardní ubytování pro 20 osob. V přízemí se nachází lyžárna, v létě úschovna kol, předsíň, společenská místnost, koupelna se sprchovým koutem, 2x umyvadlo, WC, třílůžkový pokoj, jídelna s krbem a TV, kuchyňský kout. Kuchyňský kout ukrývá v sobě vše potřebné pro stolování, vaření, pečení a mytí. Nabízí zabudované spotřebiče indukční desku, troubu, myčku na nádobí, chladničku, mikrovlnnou troubu a mrazák. Součástí kuchyně je vybavení pro přípravu jídel a stolování. Společenská místnost nabízí posezení, vzdušný hokej, šipky a dětský koutek, TV. V patře je 2x čtyřlůžkový pokoj, 3x třílůžkový pokoj, koupelna se sprchovým koutem, 2x umyvadlo, WC. Vybavení pro děti: postýlka včetně ložní soupravy, krmící židlička, vanička. Venkovní vybavení: terasa se zahradním nábytkem, gril, NADZEMNÍ BAZÉN O VELIKOSTI 4,6x1,2 m (pouze v měsíci červenci a srpnu), trampolína, pískoviště, dřevěný domeček se skluzavkou. Vytápění objektu je krbem s rozvody do místností. Dřevo pro krb je v ceně pobytu. Parkování u objektu zdarma. Majitel neposkytuje povlečení. V objektu je kouření zakázáno. Doplatky hrazené na místě: rekreační poplatek, spotřebovaná elektrická energie. Majitel žádá úhradu vratné kauce ve výši 3000 Kč.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Oblast nabízí ideální podmínky pro zimní i letní rekreaci se spoustou sjezdových a běžkařských tratí s ideálními podmínkami pro zimní sporty a relaxaci. V letních měsících je ideálním místem pro horskou turistiku a cykloturistiku. Sjezdovky jsou vhodné pro začátečníky, zdatné lyžaře, ideální pro rodiny s dětmi, lyžařská škola, půjčovna lyží, večerní lyžování. Pro běžkaře jsou zajímavé tratě směrem na Paprsek a Kralický Sněžník nebo na Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo a dále na Praděd. V zimním období jízda na nafukovacích člunech na Ramzové. V letním období cykloturistika po značených trasách, sběr lesních plodin a výlety do přírody, jízda na horských minikárách na Ramzové, bobová dráha v Petříkově. Koupání na koupališti v Jeseníku 8km, v termálním koupališti ve Velkých Losinách 13 km, wellness v Branné (5km). Výlety: jeskyně Na Pomezí, ve Velkých Losinách zámek s žerotínskou obrazárnou a muzeum ruční výroby papíru, přečerpávací vodní nádrž Dlouhé Stráně.
TOPlist