Poloha a dosažitelnost

Horská chata se nachází v horní části obce Ostružná v malebném prostředí Jeseníků, ski park Ostružná–Petříkov- Ramzovské sedlo, v nadmořské výšce 800m.n.m. s nádherným výhledem na národní přírodní rezervaci Šerák - Keprník, CHKO Jeseníky. Restaurace 400m, obchod 1,2km, autobusová zastávka 1,2km, zastávka ČD 1,4km. Nejbližší lyžařský vlek 400 m, SKI areál Ostružná, Petříkov, Ramzovské sedlo, sedačkové lanovky, vzdálenost 400 m – 3 km od chaty.V místě dobře značené běžkařské tratě, strojově upravované stopy.

  Vybavení a služby

Horská chata poskytuje nadstandardní ubytování pro 20 osob v 6-ti ložnicích. K dispozici je vstupní chodba, společenská místnost s krbem a TV, vstupem na terasu u rozloze 25 m2, vybaveným kuchyňským koutem. Kuchyňský kout ukrývá v sobě vše potřebné pro stolování, vaření, pečení a mytí. Nabízí zabudované spotřebiče indukční desku, troubu, myčku na nádobí, chladničku a mikrovlnnou troubu. Součástí kuchyně je vybavení pro přípravu jídel a stolování. Druhá společenská místnost nabízí posezení, vzdušný hokej, šipky a dětský koutek, TV. V přízemí je i třílůžkový pokoj, koupelna se sprchovým koutem, 2x umyvadlo, WC, lyžárna, v létě úschovna kol. V patře je 2x čtyřlůžkový pokoj, 3x třílůžkový pokoj, koupelna se sprchovým koutem, 2x umyvadlo, WC. Vybavení pro děti: postýlka včetně ložní soupravy, krmící židlička, vanička. Venkovní vybavení: zahradní nábytek, ohniště, gril, nadzemní bazén Ø4,6m a hloubka 1,20m, trampolína, pískoviště, dřevěný domeček se skluzavkou, badmintonové hřiště. Vytápění objektu je krbem s rozvody do místností. Dřevo pro krb je v ceně pobytu. Parkování u objektu zdarma. Majitel neposkytuje povlečení. V objektu je kouření zakázáno. Doplatky hrazené na místě: rekreační poplatek, spotřebovaná elektrická energie. Majitel žádá úhradu vratné kauce ve výši 3000 Kč.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

  Rekreace a služby v okolí

Oblast nabízí ideální podmínky pro zimní i letní rekreaci se spoustou sjezdových a běžkařských tratí s ideálními podmínkami pro zimní sporty a relaxaci. V letních měsících je ideálním místem pro horskou turistiku a cykloturistiku. Sjezdovky jsou vhodné pro začátečníky, zdatné lyžaře, ideální pro rodiny s dětmi, lyžařská škola, půjčovna lyží, večerní lyžování. Pro běžkaře jsou zajímavé tratě směrem na Paprsek a Kralický Sněžník nebo na Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo a dále na Praděd. V zimním období jízda na nafukovacích člunech na Ramzové. V letním období cykloturistika po značených trasách, sběr lesních plodin a výlety do přírody, jízda na horských minikárách na Ramzové, bobová dráha v Petříkově. Koupání na koupališti v Jeseníku 8km, v termálním koupališti ve Velkých Losinách 13 km, wellness v Branné (5km). Výlety: jeskyně Na Pomezí, ve Velkých Losinách zámek s žerotínskou obrazárnou a muzeum ruční výroby papíru, přečerpávací vodní nádrž Dlouhé Stráně.

Zpět


TOPlist
  Horská chata Pod Ostružníkem Ostružná
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Horská chata Pod Ostružníkem
Ceník ubytování a stravování