Poloha a dosažitelnost

Horská chata se nachází v horní části obce u lesa v nadmořské výšce 800m.n.m. s nádherným výhledem na národní přírodní rezervaci Šerák - Keprník, CHKO Jeseníky. Ideální podmínky pro horskou turistiku, cykloturistiku, sjezdové a běžecké lyžování, houbaření, sběr borůvek. Nejbližší lyžařský areál je 250m a 400m od chaty. Strojově upravovaná stopa na Paprsek je 200 m od chaty. 30m pod chatou je turistický rozcestník (směr Paprsek, Petříkov, Smrk, Staré Město pod Sněžníkem). Restaurace 400m, obchod 1,2km, autobusová zastávka 1,2km, zastávka ČD 1,4km.

  Vybavení a služby

Horská chata poskytuje nadstandardní ubytování pro 20 osob. V přízemí se nachází lyžárna, v létě úschovna kol, předsíň, společenská místnost, koupelna se sprchovým koutem, 2x umyvadlo, WC, třílůžkový pokoj, jídelna s krbem a TV, kuchyňský kout. Kuchyňský kout ukrývá v sobě vše potřebné pro stolování, vaření, pečení a mytí. Nabízí zabudované spotřebiče indukční desku, troubu, myčku na nádobí, chladničku a mikrovlnnou troubu. Součástí kuchyně je vybavení pro přípravu jídel a stolování. Společenská místnost nabízí posezení, vzdušný hokej, šipky a dětský koutek, TV. V patře je 2x čtyřlůžkový pokoj, 3x třílůžkový pokoj, koupelna se sprchovým koutem, 2x umyvadlo, WC. Vybavení pro děti: postýlka včetně ložní soupravy, krmící židlička, vanička. Venkovní vybavení: terasa se zahradním nábytkem, gril, nadzemní bazén pr.4,6m, hl.1,20m, trampolína, pískoviště, dřevěný domeček se skluzavkou. Vytápění objektu je krbem s rozvody do místností. Dřevo pro krb je v ceně pobytu. Parkování u objektu zdarma. Majitel neposkytuje povlečení. V objektu je kouření zakázáno. Doplatky hrazené na místě: rekreační poplatek, spotřebovaná elektrická energie. Majitel žádá úhradu vratné kauce ve výši 3000 Kč.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

Oblast nabízí ideální podmínky pro zimní i letní rekreaci se spoustou sjezdových a běžkařských tratí s ideálními podmínkami pro zimní sporty a relaxaci. V letních měsících je ideálním místem pro horskou turistiku a cykloturistiku. Sjezdovky jsou vhodné pro začátečníky, zdatné lyžaře, ideální pro rodiny s dětmi, lyžařská škola, půjčovna lyží, večerní lyžování. Pro běžkaře jsou zajímavé tratě směrem na Paprsek a Kralický Sněžník nebo na Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo a dále na Praděd. V zimním období jízda na nafukovacích člunech na Ramzové. V letním období cykloturistika po značených trasách, sběr lesních plodin a výlety do přírody, jízda na horských minikárách na Ramzové, bobová dráha v Petříkově. Koupání na koupališti v Jeseníku 8km, v termálním koupališti ve Velkých Losinách 13 km, wellness v Branné (5km). Výlety: jeskyně Na Pomezí, ve Velkých Losinách zámek s žerotínskou obrazárnou a muzeum ruční výroby papíru, přečerpávací vodní nádrž Dlouhé Stráně.

Zpět


TOPlist
  Horská chata Pod Ostružníkem Ostružná
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Horská chata Pod Ostružníkem
Ceník ubytování a stravování