Penzion Šumavské rozcestí

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Známou lokalitu Pláně u Nových Hutí najdete 12km od Vimperka směr Kvilda. Zařízení je velmi dobře dostupné v létě i v zimě, příjezd vozem je možný až k penzionu. Autobusová zastávka 150m. Penzion je umístěný na široké pláni s výhledy na okolní hřebeny hor a lesy. Leží u významného rozcestí cyklotras, pěších stezek a běžkařských stop. Přesná poloha s GPS je vyznačena v mapě na titulní straně našich webových stránek.
Vybavení a služby
K ubytování nabízíme dvou až čtyřlůžkové pokoje (4). Máme i velmi prostorné studio s dvěma lůžky (rozkládací rohová sedačka) a kuchyňským koutem. Studio lze využít hlavně při rezervaci celého penzionu jednou skupinou přátel či velkou rodinou. 2 pokoje pak nabízejí balkon s úžasným výhledem na šumavské pláně a vrcholy. Celé zařízení je nekuřácké. Jako hosté budete mít samostatný vchod. V přízemí je společenská místnost, která je vybavena kompletní kuchyní - lednicí s mrazákem, chladícím nápojovým boxem, myčkou (tablety vlastní nebo můžete zakoupit i u nás), elektrickým sporákem s keramickou deskou, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a ostatním vybavením, včetně několika sad nádobí a příborů. Parkování zdarma přímo u objektu. Máme samostatný prostor k uložení kol, lyží a kočárků. WIFI internet zdarma. Ve společenské místnosti je i malý čtenářský koutek s nabídkou knih a časopisů, her pro děti i dospělé. K zapůjčení máme také kroket a badminton, v zimě pak dřevěné saně a boby. K uspokojení svých chutí můžete použít přenosný zahradní gril, lávový kámen či otevřené ohniště a posedět tak s přáteli u sklenky vínka či pivka.

Pobyt se psem: Není možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Možnost snídaní a polopenzí v sousední restauraci (50m). Běžkaři mohou přímo ze vchodu penzionu „naskočit“ do jedné z mnoha kvalitních a udržovaných zimních běžkařských tras a sjezdaři využijí dobře dostupný lyžařský areál Zadov – Churáňov s horní stanicí lanovky Kobyla (15 min pěšky). Poloha penzionu je velmi příjemným výchozím bodem pro milovníky pěších tur, cyklovýletů a houbaření. Pro příznivce tenisu jsou využitelné 3 nové tenisové kurty s umělým povrchem přímo v obci Borová Lada (11km) nebo antukové kurty ve Vimperku (12km), kde je rovněž koupaliště s několika bazény a velkou travnatou plochou. V blízkém okolí můžete navštívit Pramen Vltavy (13km), Prášilské jezero (24km), Poledník (23km), Boubínský prales (25km), Březník (20km), Povydří (11km), Horskou Kvildu (7km), Tříjezerní slať (16km), Antýgl (10km), hrad Kašperk (17km), Knížecí Pláně (16km), Modravu (13km) a mnoho dalších krás Šumavy.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 21 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz