Penzion Šumavské rozcestí

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Známou lokalitu Pláně u Nových Hutí najdete 12km od Vimperka směr Kvilda. Zařízení je velmi dobře dostupné v létě i v zimě, příjezd vozem je možný až k penzionu. Autobusová zastávka 150m. Penzion je umístěný na široké pláni s výhledy na okolní hřebeny hor a lesy. Leží u významného rozcestí cyklotras, pěších stezek a běžkařských stop. Přesná poloha s GPS je vyznačena v mapě na titulní straně našich webových stránek.
Vybavení a služby
K ubytování nabízíme celkem 4 pokoje (dvou až čtyřlůžkové). Všechny mají vlastní sociální zařízení s koupelnou a televizi. 2 pokoje nabízejí balkon s úžasným výhledem na šumavské pláně a vrcholy. Součástí penzionu je společenská místnost s plně vybavenou kuchyní - lednicí, chladícím boxem, myčkou, elektrickým sporákem s keramickou deskou, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a ostatním vybavením, včetně nádobí a příborů. Celé zařízení je nekuřácké. Parkování zdarma přímo u objektu. Máme samostatný prostor k uložení kol, lyží a kočárků. WIFI internet zdarma. Ve společenské místnosti je i malý čtenářský koutek s nabídkou knih a časopisů, her pro děti i dospělé. K zapůjčení máme také kroket a badminton, v zimě pak dřevěné saně a boby. K uspokojení svých chutí můžete použít přenosný zahradní gril, lávový kámen či otevřené ohniště a posedět tak s přáteli u sklenky vínka či pivka. Společenská místnost je vhodným prostorem i pro pro výjezdní firemní akce a školící činnost.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Možnost snídaní a polopenzí v sousední restauraci (50m). Běžkaři mohou přímo ze vchodu penzionu „naskočit“ do jedné z mnoha kvalitních a udržovaných zimních běžkařských tras a sjezdaři využijí dobře dostupný lyžařský areál Zadov – Churáňov s horní stanicí lanovky Kobyla (15 min pěšky). Poloha penzionu je velmi příjemným výchozím bodem pro milovníky pěších tur, cyklovýletů a houbaření. Pro příznivce tenisu jsou využitelné 3 nové tenisové kurty s umělým povrchem přímo v obci Borová Lada (11km) nebo antukové kurty ve Vimperku (12km), kde je rovněž koupaliště s několika bazény a velkou travnatou plochou. V blízkém okolí můžete navštívit Pramen Vltavy (13km), Prášilské jezero (24km), Poledník (23km), Boubínský prales (25km), Březník (20km), Povydří (11km), Horskou Kvildu (7km), Tříjezerní slať (16km), Antýgl (10km), hrad Kašperk (17km), Knížecí Pláně (16km), Modravu (13km) a mnoho dalších krás Šumavy.
TOPlist