TOPlist

Penzion Pod ořechem

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Rodinný penzion „Pod ořechem“ se nachází v severomoravské příhraniční vesničce Skorošice, ležící v bývalém okrese Jeseník, kraji Olomouckém. Už samotná poloha Skorošic, tuto vesnici předurčuje jako ideální vstupní bránu pro poznávání nepřelidněné okouzlující přírody, či kulturních, technických a historických památek Rychlebských hor, Žulovské pahorkatiny, Slezské nížiny a koneckonců i Jeseníků. Probíhají tudy jak turistické značky, tak i místní cyklotrasy. Upravené lyžařské sjezdovky jsou dostupné v časovém horizontu 30-ti minut autem (Ramzová, Petříkov, Lipová-lázně, Červenohorské sedlo, Branná, Zlaté hory). Zemědělská usedlost je též velmi dobře dostupná vlakem - železniční. stanice Žulová cca 2km, autobusem – aut. zastávka Skorošice, Jednota cca 150m, popřípadě letadlem, či helikoptérou – polní letiště Skorošice cca 0,5km.
Vybavení a služby
Nově zrekonstruované (rok 2008) ubytovací prostory se nacházejí v 1. patře dvou-generačního stavení (majitelé bydlí v přízemí domu). Rozlehlý apartmán má samostatný vchod se schodištěm a skládá se z jedné větší ložnice s manželskou dvojpostelí, dvou menších pokojíků s celkem 4 samostatnými lůžky, dále pak z prostorné společenské místnosti, koupelny s vanou a WC, kompletně vybavené kuchyně s jídelním stolem a konečně chodby s balkónem pro zarputilé kuřáky, anebo naopak vyznavače čerstvého povětří při ranním kafíčku. Na zahradě penzionu „Pod ořechem“ je pro Vás připraveno ohniště s posezením, kde si můžete na klacku opéct špekáčky, urožnit nějakou tu pečínku, nebo třeba připravit „Moňovu alobalovou specialitu“ dle receptu hospodáře Martina… Pro děti neustále zdokonalujeme dětský hrací koutek s pohádkovou chaloupkou, pískovištěm, houpačkou a za letních dnů nafukovacím bazénkem. Pro dospělejší lze trávník před penzionem snadno přeměnit na plácek s brankami pro minifotbálek, či sítí pro badminton, volejbal a soft tenis, právě zde instalujeme ruské kuželky a v nejbližší době plánujeme zakoupit ping-pongový stůl. Stejně tak dobře se můžete pobavit u petangue, frisbee, anebo při in-lineovém bruslení na okolních polňačkách s kvalitním asfaltovým povrchem v délce několika km. Pro případ dlouhých deštivých dnů Vám zdarma zapůjčíme různé stolní společenské hry, hrací karty, elektronické šipky, kulečník, stolní fotbal, popřípadě nějakou tu knihu… Televizor s úhlopříčkou 82 cm se satelitními programy je nedílnou součástí společenské místnosti. Agroturistika - pro Ty z Vás, kteří by alespoň na okamžik chtěli zakusit něco málo z každodenního venkovského života na statku, nabízíme šanci nakouknout přes rameno zdejšímu hospodáři Martinovi. Nabízíme Vám možnost zapůjčení prozatím 2 ks horských kol, včetně 1 ks dětského vozíku. Dle Vašeho přání Vám ráno připravíme chutnou snídani takřka do postele! Přijměte též pozvání k našemu domácímu stolu! Cena po domluvě s paní Bertou dle aktuální sezónní nabídky.
Rekreace a služby v okolí
Upravili jsme horní patro našeho rodinného domku tak, aby sloužit mohlo pro „chrupendu“ rodinek, toužících po klidné relaxaci spojené s agroturistikou, či jako základní tábor členů divokých výprav do našich čarokrásných Rychlebských hor a Jeseníků, ať už v roli „procházkářů“, pěších turistů – výletníků, jezdců na koních, motorkách a čtyřkolkách, terénních běžců, cykloturistů, plavců, poklidných rybářů, lyžařů, běžkařů, bikerů, in-line bruslařů nebo dokonce paraglidistů. Ano, Vy všichni jste „Pod ořechem“ vítáni, a můžete si tu přijít na své!!! Kromě slastného nekonečného lenošení a nicnedělání, Vás samotná poloha našeho penzionu s jeho různorodým okolím, můžou inspirovat k pestré škále sportovních aktivit a zábavy: Tenis • Plavání v okolních zatopených lomech, Otmuchovském a Nisském jezeře v Polsku s písečnými plážemi, venkovních koupalištích v Javorníku, Velké Kraši a Jeseníku, nebo na krytých bazénech v Javorníku, České Vsi a Jeseníku-lázních. • Windsurfing na Nisském a Otmuchovském jezeře v Polsku • Pěší turistika na turisticky značených trasách, nebo jen tak cestou necestou - zámky, jeskyně, muzea, vodopády, skalní vyhlídky... • Houbaření • Cykloturistika a biking po značených cyklotrasách i mimo ně… • Jízda na koni s individuálním programem • Sportovní rybaření (povolenku předem zajistíme) • Lyžování a běžky, sáňkování, bobování • In-line bruslení, v zimě venkovní kluziště • Paragliding – v těsné blízkosti penzionu se nachází ideální kopec pro začátečníky • Bowling a squash v Jeseníku • Horské minikáry na Ramzové, atd.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 20 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz