Poloha a dosažitelnost

Penzion Gizita se nachází v klidném, lesem obklopeném prostředí v oblasti Nízkého Jeseníku. Gizita leží v nadmořské výšce 560m, cca 200m od silnice spojující Moravský Beroun a Nové Valteřice. Penzion má vlastní parkoviště pro osobní vozidla i autobusy. Vlakové a autobusové nádraží je vzdáleno 2,5km a nachází se v Moravském Berouně.

  Vybavení a služby

Penzion se skládá z jedné dvoupatrové budovy. Celková kapacita je 50 lůžek. V přízemí se nachází restaurace s barem, jídelna a společenská místnost. V 1. patře je 10 pokojů z nichž 8 je se společnými sprchami a WC a 2 mají skromné sociální zařízení na pokoji, na každém pokoji jsou noční stolky, skříň, zrcadlo, psací stůl s židlí, lampička a odpadkový koš. Ve 2.patře se nachází 4 prostorné apartmánové pokoje s velkou koupelnou, a oproti pokojům v 1.patře jsou zde navíc křesla a TV stolek s televizním přijímačem. • V objektu penzionu se nachází restaurace, která je celodenně kuřácká, na přání je však možné poobědvat nebo posedět v nekuřáckém salónku. Kapacita restaurace je 30 míst a kapacita salónku je 76 míst. Kromě toho za příznivého počasí je možné posedět na letní zahrádce kde jsou umístěny 4 masivní dřevěné stoly s lavicemi a několik bílých plastových stolků se židlemi. Kromě jídelníčku bývá v nabídce denní menu polévek a hlavních jídel. V restauraci lze na požádání nahlédnout na internet na stolním PC. • Na salonku je možné organizovat svatby, narozeninové oslavy, školení a další akce. Nachází se zde promítací zařízení, které umožňuje promítání filmů, fotografií či prezentací z PC, DVD, TV. Dále je zde k využití TV, DVD přehrávač a minivěž. Je zde také možné si zahrát nástěnné šipky. • K penzionu přiléhá hřiště vhodné pro volejbal, nohejbal a jiné hry. Na recepci je možné si vypůjčit jízdní kola (2 ks pánské, 2 ks dámské a 1 ks dětské) a také vybavení na paintball (12 kompetů – zbraň, kombinéza, helma, rukavice a kuličky), který je možné si zahrát v nedalekém lesním hřišti. Dále pak pálky a míčky pro stolní tenis, který se nachází v přízemí, dále pak příslušenství pro badminton a v neposlední řadě volejbalový a fotbalový míč. Vedle objektu je venkovní posezení s ohništěm, dětským hřištěm a ruskými kuželkami. • Přes léto je možné stanovat zdarma na pozemku Penzionu Gizita. Parkovné zdarma. Možnost občersvení a grilování. K dispozici jsou také sprchy v penzionu.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

Umístění uprostřed kouzelné přírody se vzrostlými stromy zpříjemní nejen Vaši rodinnou dovolenou, ale i víkendový pobyt nebo pracovní setkání. V okolí Moravského Berouna se nachází několik lyžařských svahů různé obtížnosti a množství běžkařských tras. • Cykloturistika je možná po značených trasách a lesních cestách (vlastní půjčovna horských kol) asi 100m od chaty vede cyklostezka trasa č.6148. • Adrenalin park Jeseníky – lanové centrum, obří houpačka, terénní 4kolky,terénní koloběžky, jízdy na koních,výlet na kánoi, horolezecká stěna, obří lanovka, bungee trampolína, lukostřelba, dětský park. • Turistika: Hrad Šternberk (18,5km) s muzeem hodin, Hrad Sovinec (25km), Zřícenina hradu Rabštejn (40km), Přehradní nádrž Slezská Harta (10km). • Městské koupaliště Šternberk (cca 20km) – k dispozici jsou zde plavecké dráhy 25m,dětské brouzdaliště, tobogán, skluzavky, přístup k hřišti s umělým povrchem(malá kopaná, volejbal, basketbal, tenis). Aquacentrum Slunce Rýmařov (27km).

Zpět


TOPlist
  Penzion Gizita Moravský Beroun
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Penzion Gizita
Ceník ubytování a stravování