Poloha a dosažitelnost

Penzion Farma Žleby se nachází v nejvýše položené obci jižní části NP a CHKO Šumava České Žleby. Šumavská osada s rekreačním osídlením pod Žlebským kopcem v blízkosti státní hranice s Německem a hraničního přechodu České Žleby -Bischofsreut. Přímo z penzionu můžete vidět na hřeben Plechého a Třístoličníku. Vedla zde jedna z nejvýznamnějších obchodních, středověkých cest tzv. Zlatá stezka a přispěla k rozkvětu Šumavy.

  Vybavení a služby

Nabízíme stylové ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích s možností přistýlek. Pokoje mají vlastní, kompletně vybavené kuchyně s lednicí, sporákem a digestoří, TV, Wi-Fi, soc.zařízením,sprchou a šatnou. Dále v objektu naleznete velkou tělocvičnu s dětským koutkem, houpačkami, stolním fotbalem, tenisem, rotopedy,šipkami aj. K dispozici je společenská místnost s pípou a kávovarem Lavazza.Venkovní posezení,pískoviště,ohniště,trampolína.Detske,travnate hriste se skluzavkou,houpackami,fotbalovym a volejbalovym hristem. Dále úschovna lyží a kol, možnost praní prádla,půjčovna sporovních potřeb,(kola,brusle,skákací boty),možnost svezení dětí na koních aj.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Nedaleko je k dispozici 6 sjezdovek s 2 vleky. Prochází tu značená stezka pro cyklisty a nejdete zde rozcesník modré a žluté turistické cesty. Modrá vede do Lenory nebo ke Stožecké kapli s rozhledem, žlutá k hranici nebo do Volar. Východisko turistických cest do příhraniční oblasti mezi Novým Údolím a Strážným. K výletům do okolí můžete využít jak autobusového spojení tak i železnice (v létě zde jezdí parní vláček).Cestovat se dá po turistických značkách a to na kole, pěšky nebo na bruslích. Výborné podmínky pro rodiny s dětmi (v blízkosti koupání ve vlastním rybníku). V zimě možnost využít místní běžecké trasy cca 100m od penzionu celková trasa v ČR 150km, propojení s trasami v Německu nebo výlety na sněžnicích ve volném terénu. K dispozici víceúčelové hřiště(nutno objednat).Připravujeme vyjížďky na koních.

Zpět


TOPlist
  Penzion Farma Žleby České Žleby
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Penzion Farma Žleby
Ceník ubytování a stravování