Na Stodolci 1881 - Poloha, Služby, Okolí

Na Stodolci 1881

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion se nachází na rozhraní Lužických hor a Národního parku České Švýcarsko, je ideální branou pro vstup do této přírodní památky z oblasti zvané Zadní země. Leží na západním konci obce Chřibská, ničím nerušen s výhledem na třetí nejvyšší horu Studenec. Je obklopen svými pastvinami a lesy nadosah křižovatek turistických stezek a cyklistických tras.
Vybavení a služby
Penzion je zcela nový. Tvoří ho dva samostatné ubytovací celky. Dále k dispozici je stodola s letním klubem a stájemi pro jezdecké koně. Penzion vznikl přestavbou tradiční zemědělské usedlosti, ke které byl přistavěn klasický roubený dům, ten je samostatným objektem. V přízemí se nachází stylová restaurace - Sněmovna a dřevěná Formanka s výčepem. ZAUJALA ČASOPIS REFLEX (viz naše www) oba prostory jsou vytápěny tradičními kachlovými kamny na dřevo. Všechny pokoje jsou obloženy masivním dřevem a mají vlastní koupelnu se sprchou a WC. Jsou umístěny v podkroví domu. Penzion poskytuje hostům kompletní stravování dle jejich přání. Sněmovna pojme pohodlně více jak 40 hostů, Formanka kolem 20. V letních měsících lze využít nejen dřevěnou terasu Sněmovny, ale především nádherný prostor historické stodoly, který je využíván ke koncertům a večerním letním zábavám.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Okolí je rájem pěší a cyklistické turistiky.Vlastní stáje nabízí výcvik jízdy na koních a to i v zimě, stejně tak vyjížďky po okolí Pro děti máme poníky. Zcela ojedinělou turistickou zajímavostí nabízí již zmíněný Národní park České Švýcarsko, kterým vedou cyklostezky napojené na Sasko a značené turistické trasy, včetně označených horolezeckých. Snadno tak lze navštívit i sousední park Saské Švýcarsko,a další turistické atrakce v sousední Horní Lužici. Nejbližší obcí je Doubice s tenisovými kurty, dále Rynartice, Jetřichovice další výchozí místa do Národního parku. 30km od penzionu v obci Heřmanice naleznete golfové hřiště Malevil. V nedaleké obci Jiřetín, pak sportoviště s bazénem, beachvolleyball a tenisovými kurty. Hosté mohou využít nedaleké modré upravované sjezdovky s technickým sněhem a novým vlekem(7km) www.skiarealhornipodluzi.cz, případně krásné běžecké terény v okolí hory Jedlová. VODNÍ RÁJ TRIXIPARK V NĚMECKU, POUHÝCH 25 MINUT JÍZDY OD PENZIONU, KOUZELNÉ VYŽITÍ PRO VÁS I VAŠE DĚTI. Včetně venkovního koupaliště. Nízká cena rodinné slevy.
TOPlist