Poloha a dosažitelnost

Penzion se nachází na rozhraní Lužických hor a Národního parku České Švýcarsko, je ideální branou pro vstup do této přírodní památky z oblasti zvané Zadní země. Leží na západním konci obce Chřibská, ničím nerušen s výhledem na třetí nejvyšší horu Studenec. Je obklopen svými pastvinami a lesy nadosah křižovatek turistických stezek a cyklistických tras.

  Vybavení a služby

Penzion je zcela nový. Tvoří ho dva samostatné ubytovací celky. Dále k dispozici je stodola s letním klubem a stájemi pro jezdecké koně. Penzion vznikl přestavbou tradiční zemědělské usedlosti, ke které byl přistavěn klasický roubený dům, ten je samostatným objektem. V přízemí se nachází stylová restaurace - Sněmovna a dřevěná Formanka s výčepem. ZAUJALA ČASOPIS REFLEX (viz naše www) oba prostory jsou vytápěny tradičními kachlovými kamny na dřevo. Všechny pokoje jsou obloženy masivním dřevem a mají vlastní koupelnu se sprchou a WC. Jsou umístěny v podkroví domu. Penzion poskytuje hostům kompletní stravování dle jejich přání. Sněmovna pojme pohodlně více jak 40 hostů, Formanka kolem 20. V letních měsících lze využít nejen dřevěnou terasu Sněmovny, ale především nádherný prostor historické stodoly, který je využíván ke koncertům a večerním letním zábavám.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

Okolí je rájem pěší a cyklistické turistiky.Vlastní stáje nabízí výcvik jízdy na koních a to i v zimě, stejně tak vyjížďky po okolí Pro děti máme poníky. Zcela ojedinělou turistickou zajímavostí nabízí již zmíněný Národní park České Švýcarsko, kterým vedou cyklostezky napojené na Sasko a značené turistické trasy, včetně označených horolezeckých. Snadno tak lze navštívit i sousední park Saské Švýcarsko,a další turistické atrakce v sousední Horní Lužici. Nejbližší obcí je Doubice s tenisovými kurty, dále Rynartice, Jetřichovice další výchozí místa do Národního parku. 30km od penzionu v obci Heřmanice naleznete golfové hřiště Malevil. V nedaleké obci Jiřetín, pak sportoviště s bazénem, beachvolleyball a tenisovými kurty. Hosté mohou využít nedaleké modré upravované sjezdovky s technickým sněhem a novým vlekem(7km) www.skiarealhornipodluzi.cz, případně krásné běžecké terény v okolí hory Jedlová. VODNÍ RÁJ TRIXIPARK V NĚMECKU, POUHÝCH 25 MINUT JÍZDY OD PENZIONU, KOUZELNÉ VYŽITÍ PRO VÁS I VAŠE DĚTI. Včetně venkovního koupaliště. Nízká cena rodinné slevy.

Zpět


TOPlist
  Na Stodolci 1881 Dolní Chřibská
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Na Stodolci 1881
Ceník ubytování a stravování