Na Stodolci

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Usedlost je umístěna v obci Dolní Chřibská na samém okraji Národního parku České Švýcarsko, na dohled od Lužických hor v chráněné krajiné oblasti Labské pískovce. Usedlostí prochází značená turistická trasa, propojující Chřibskou s Pavlíniným údolím a dále Rynarticemi, Jetřichovicemi s možností dojít až na Pravčickou bránu a do Hřenska. Usedlost je obklopena loukami a pastvinami s koňmi, poníky, ovcemi, kozami a kachnami. Usedlost je ideálním místem pro rodinny s dětmi. 300m od Usedlosti je zastávka turistického autobusu, kterým se dostanete do Jetřichovic, Hřenska atd.
Vybavení a služby
Usedlost poskytuje ubytování ve čtyřech samostatných objektech. Stará část - roubená chalupa z roku 1881, kde v podkroví je 6 pokojů s kapacitou 18lůžek, každý s vlastní koupelnou a wc, na chodbě před pokoji jsou pro hosty k dispozici ledničky, rychlovarná konvice, mikrovlná trouba a přebalovací pult. Maštal - 2 apartmány ve stodole nad stájemi s koňmi s kapacitou 7 osob, mohou sloužit i propojeně, každý s vlastní koupelnou a wc, v menším, 3lůžkovém apartmánu kuchyňka. Apartmány mají vždy dvě oddělené ložnice, neprůchozí, umístěné nad sebou. Špejchar -pokoje s terasou s výhledem na okolní pastviny a dětské hřiště v malé stodole nad stájemi s poníky. 2x 2lůžkový pokoj a 1x 4lůžkový pokoj s kuchyňkou, každý s vlastní koupelnou a wc. Roubenka - samostatný BIO dům, přímo "nalepený" na penzion, s kapacitou až 7 osob, 2x ložnice, 2x wc, 1x koupelna s vanou, velký obytný prostor s rozkládacím sezením, jídelním koutem a plně vybavenou kuchyní s pračkou a myčkou nádobí. Součástí Usedlosti je nejen v okolí vyhlášená Restaurace Na Stodolci, jenž se pravidelně umísťuje mezi nejlepšími restauracemi v České republice. Většina surovin pochází z nejbližšího okolí, krédo restaurace je "Domácí a čerstvé". V tomto duchu se podávají i snídaně pro ubytované hosty, které jsou obsaženy v ceně ubytování. Denně čerstvé pečivo od našeho pekaře, vlastní pivo Stodolecký lišák, které si jinde nedáte, maso i sýry v BIO kvalitě a to vše za více než přátelské ceny (Restaurace Na Stodolci byla vyhlášena 48.nejlepší restaurací pro rok 2019 a zároveň 4.nejlevnější z nejlepších 100 restaurací v republice podle Maurerova výběru Grand restaurant). V teplých měsících je v provozu Kafé Stodola, kde dostanete skvělou kávu, výborný koláč, víno z regionu a můžete si i nakoupit v malém regionálním obchůdku. Součástí usedlosti je dětské hřiště. Můžete si u nás zapůjčit elektrokolo a nebo uschovat vaše jízdní kolo. Svezeme vás na koni, vaše děti povodíme na ponících. Sauna je k dispozici pro ubytované hosty v malém roubeném Seníku. • Nabízené služby: půjčovna elektrokol - dobíjecí stanice pro elektroauta - free wifi - dětské hřiště - vodění na ponících - vyjížďky a výcvik jízdy na koních (výcvik jen v českém jazyce) - půjčovna trekkingových holí - půjčovna vozíku pro děti za kolo - půjčovna dětských krosniček na záda - Restaurace - Kafé Stodola - Regionální obchod

Pobyt se psem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Národní park České Švýcarsko nabízí množství značených turistických cest, na nejkrásnější místa regionu. Množství cyklostezek uspokojí i náročné cyklisty. V okolí je velké množství nabídek koupání pro rodinny s dětmi. Za zmínku stojí i nepřeberné množství skláren, které nabízejí exkurze. Okolní kraj je posetý rozhlednami. Susední Německo, které je nadosah, nabízí množství aktivit jak v letních, tak i vzimních měsících, za zmínku stojí určitě Termální lázně v nedalekém Bad Schandau a nebo například pevnost Konigstein.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 21 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz