Poloha a dosažitelnost

Objekt se nacházíá v severní části okresu Blansko cca 30km od Moravského krasu, 10km od Letovic, 50km od Brna, 25km od Svitav. Z Letovic je možné využít železniční přepravu ve směru na Brno nebo na Svitavy. V obci je zaveden systém IDS. Autobusová zastávka se nachází cca 50m od objektu. Ubytování se nachází v klidném přírodním prostředí se spoustou turistických možností.

  Vybavení a služby

Jedná se o ubytování ve stylovém prostředí nové roubené stavby ve třech pokojích, které jsou plně vybaveny pro potřeby návštěvníků včetně vybavení televizorem.Možnost připojení WiFi. Stravování si zabezpečuje každý samostatně v plně vybavené kuchyňce pro ubytované.Součástí vybavení je například sporák, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednička a další kuchypotřeby. V pro storu pro občerstvení si můžete zakoupit Černohorské točené pivo adalší alkoholické i nealko nápoje včetně drobného zboží a jednoduchých jídel.

  Rekreace a služby v okolí

Objekt se nachází v klidném přírodním prostředí se spoustou turistických možností. V části objektu muzea je možné zhlédnout ukázku života lidí na venkově z počátku 1/2 minulého století, včetně vybavení usedlostí strojemi pro obhospodařování půdy . Obcí procházejí cyklistické trasy některé méně (převýšení cca 35m) a některé více náročné (převýšení 131m). Z kulturních zařízení je možnmé navštívit hrad Boskovice, Svojanov, Bouzov, již zmíněný Moravský kras, či jednotlivá koupaliště v Letovicích, Ve Velkých Opatovicích, v Moravské Třebové nebo Křetínskou přehradu. Z dalších zajímavostí je možné navštívit keltský skanzen Isarno v Letovicích. V obci se nachází cyklohřiště, dětské hřiště s prolézačkami a houpačkami, hřiště na nohejbal, venkovní stůl na stolní tenis a další volnočasová zařízení.

Zpět


TOPlist
  Muzeum Horní Smržov
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Muzeum Horní Smržov
Ceník ubytování a stravování