Poloha a dosažitelnost

Chata se nachází 4km od Starého Města pod Sněžníkem směrem na Králický Sněžník. Do Starého Města se lze dostat vlakem nebo autobusem, odsud jede autobus, který zastavuje přímo u chaty (zastávka Králická chata). Parkování u chaty zdarma.

  Vybavení a služby

Chata nabízí 16 pokojů po 2-4 lůžkách s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je společenská místnost s klavírem, plazmovou televizí, bar. U chaty jsou hřiště na volejbal a tenis,stůl na stolní tenis, prolézačky pro děti, trampolína, pískoviště, ohniště a gril. NOVĚ ZAŘÍZENÁ PŮJČOVNA KOL A KOLOBĚŽEK KOSTKA. Celoroční provoz, vánoční a silvestrovské pobyty, zimní a letní rekreace, dětská letní rekreace, lyžařské kurzy, rodinné pobyty. Vhodné pro odpočinek důchodců - zdravé klima.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

V zimě je v místě a blízkém okolí k dispozici asi 20 vleků, nejblíže pak lyžařský areál Stříbrnice-Hynčice pod Sušinou s 1000 m dlouhou sedačkovou lanovkou propojující Stříbrnice a Hynčice. Běžecké trasy v délce 200km. V létě turistika, koupání, vhodný terén pro lehkou i náročnou cykloturistiku. Tenisové kurty (Staré Město). Možné vyjížďky na koních. Ve vesnici je obchod, restaurace, kaple, historické vojenské opevnění. Oblast Králického Sněžníku je vyhledávaným místem turistů, cykloturistů, sběratelů lesních plodů (houby, borůvky, ostružiny, maliny), lyžařů, milovníků myslivosti a rybaření, klidu a pohody. Možnost výletů do Polska, Jeseníků, Rychlebských hor, atd.

Zpět


TOPlist
  Králická chata
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Králická chata
Ceník ubytování a stravování