Krajánek - Poloha, Služby, Okolí

Krajánek

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata Krajánek se nalézá přímo v komplexu "U kostela" ve východních Krkonoších a to 9,5km od Sněžky a 25km od Trutnova. V LÉTĚ: Autem - k chatě Krajánek, která se nalézá v části obce Malá Úpa – U kostela přijedete buď od Malé Úpy – Spálený mlýn nebo z Malé Úpy – Pomezní boudy. Přímo u chaty Krajánek si můžete pronajmout 4 parkovacích místa (jedná se o výjimky ke vjezdu do KRNAP). V ZIMĚ: Autem: - na Pomezních boudách a u Spáleného mlýna jsou sběrná, placená parkoviště. Chata Krajánek je vzdálena 2,5km od těchto parkovišť. Z Pomezních bud jezdí v zimě skibus od rána do cca 16.00 večer do Malé Úpy – U kostela, kde se nalézá chata Krajánek (cca 500m od zastávky skibusu). Dá se také jít pěšky nebo si pronajmout skútr či rolbu (více informací na sběrných parkovištích).
Vybavení a služby
Chata Krajánek Vám nabízí nikým nerušené zázemí v ideálním prostředí k odpočinku a ke sportovnímu vyžití. Kapacita chaty je 21 osob. Krásná kachlová kamna s krbem, TV + satelit, plně vybavená kuchyň2 (2x sporák s troubou, mikrovlnná trouba, lednice, mrazák, nádobí), toalety a sprchy na pokoji, ping-pongový stůl, místnost pro kola či lyže.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
V LÉTĚ: V blízkosti chaty je možno si pronajmout neprofesionální fotbalové hřiště, nohejbalové hřiště resp. volejbalové hřiště. Na pomezních boudách se nabízí profesionální sportovní komplex. V ZIMĚ: V blízkosti chaty Krajánek se nachází lyžařský areál „U kostela“, který nabízí lyžování pro celou rodinu (tj. jak začátečníky, tak i pokročilé). Naleznete zde vleky o délce 300, 400 a 1000m. V případě nedostatku sněhu je sjezdovka uměle zasněžována. Ve vzdálenějším okolí se nalézají i vyhlášená lyžařská centra: „Černá hora-Jánské lázně“ a „Pec pod Sněžkou“, do kterých se dostanete vlastní dopravou nebo skibusem. Chata Krajánek potěší i příznivce běhu na lyžích, neboť leží přímo na bězkařských stezkách např. naše největší hora - Sněžka je vzdálena od chaty 9,5km po červené.
TOPlist