Chata Karlov 37 - Poloha, Služby, Okolí

Chata Karlov 37

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Optimální poloha objektu pro turisty a lyžaře, běžkaře nad údolím Karlova pod Pradědem v bezprostřední blízkosti hlavních turistických cest a lyžařských svahů. Příjezd k objektu po místní upravované komunikaci. Parkování pro 6 aut, z toho dvě krytá stání.
Vybavení a služby
V létě je pronajímám celý objekt s 13 lůžky ve třech dvoulůžkových pokojích, jednom třílůžkovém a jednom čtyřlůžkovém pokoji. Minimální obsazenost je 6 lůžek. K dispozici je plně vybavená kuchyně s 5 ti plotýnkovou varnou deskou, troubou, myčkou a mikrovlnou troubou. Společenská místnost s krbem a TV Free Sat a herna se stolem pro stolní tenis a variantně jako golf putting room. V objektu je k dispozici sauna. Venkovní posezení před a za objektem s krbem a dětským hřištěm. V zimě je pronajímána oddělená část objektu se 3 ložnicemi (7 lůžek) a sociálním zařízením. K tomu je k dispozici společná kuchyně a společenská místnost. Objekt je v dosahu sítí hlavních operátorů mobilních služeb.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Malá Morávka a její místní část Karlov pod Pradědem je jednou z nejvýznamnějších rekreačních středisek Hrubého Jeseníku. Je součástí CHKO Jeseníky. Vesnickou památkovou zónu obce tvoří historická zástavba - roubené jednodomy východosudetského jesenického typu. Významnou stavbou obce je malebný celek kostela Nejsvětější Trojice a barokní fara. Na Kapličkovém vrchu stojí kaple Nejsvětější Trojice z roku 1690, dnes muzeum. K muzeu patří i Schindlerova stodola – hospodářská stavba, která se pro své vyjimečné řešení střešní konstrukce stala kulturní památkou. Směrem na Karlov pod Pradědem v torzu pilířové stodoly moučného mlýna stojí technická zajímavost - Haagova turbína. Turbína kdysi poháněla jeden z provozů Müllerovy papírny. Malá Morávka nabízí celoroční rekreační a sportovní vyžití. V zimním období máte rozsáhlé možnosti lyžařských aktivit ve Ski centru Malá Morávka – Karlov, který tvoří 6 areálů. Lyžařské terény vyhoví všem od začátečníkům po velmi zdatné lyžaře. Morávka a Karlov jsou také vyhlášená střediska milovníků bílé stopy, podmínky pro běžecké lyžování jsou zde vynikající. V letním období láká Malá Morávka a Karlov vyznavače turistiky a cykloturistiky. Je výchozím místem pro peší výlety a túry k nejvyšším hřebenům Jeseníků – do Velké kotliny, na Vysokou holi, k Petrovým kamenům, na Praděd a k vodopádům Bílé Opavy. Nově je tu připravený in-line a cyklookruh. Tento okruh je možné využít i pro procházky, ale i kondiční trénink na venkovních posilovacích strojích. V zimě se pak okruh mění na běžecký s pravidelně udržovanou stopou. Při aktivním odpočinku můžete využít i lanové centrum. Malá Morávka - oficiální stránky, Web: www.malamoravka.cz Informační centrum Malá Morávka - Malá Morávka 38, 793 36, tel.: +420 733 526 958, e-mail: admin@malamoravka.net SKI CENTRUM Malá Morávka - Karlov - nabízí lyžování v 6 areálech, kde jsou 3 sedačkové lanové dráhy, snowpark a sjezdovky které vyhovují všem. Kolem areálu jsou upravované běžecké stopy, web: www.ceskehory.cz/karlov Muzeum Kapličkový vrch - Schindlerova stodola - expozice prezentuje jesenickou přírodu. Pomalu se rozrůstá sbírka hornin, minerálů, ale i vycpanin drobných hlodavců, a fotodokumentace podhorské a horské krajiny Hrubého Jeseníku, web: www.muzejnik.cz
TOPlist