Hotel Neptun - Poloha, Služby, Okolí

Hotel Neptun

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Malá Morávka je snadno přístupná automobilem i hromadnou dopravou. V obci je vlakové nádraží i zastávka dálkových autobusových linek. Autobusové spojení: 100m – Malá Morávka, Škola. Vlakové spojení: 2km – Malá Morávka.
Vybavení a služby
Nabízíme Vám: dvojlůžkové pokoje s balkonem, čtyřlůžková studia (dvojlůžkové samostatné ložnice se společnou předsíní a sociálním zařízením), apartmány (omezené množství). Pokoje pro hotelové hosty jsou rozmístěny na dvou podlažích. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením se sprchou nebo vanou. Situování pokojů umožňuje ubytovat skupiny hostů (14 až 20) v oddělených křídlech budovy. Parkování v areálu hotelu, možnost pronájmu hotelové garáže. Čistotného a poslušného psa můžete vzít s sebou. Restaurace & bar: provozní doba denně od 7.00 do 23.00 hod. Snídaně je podávána formou bufetu (švédský stůl). Velký výběr pokrmů a nápojů uspokojí všechny hosty. Obědy si hosté vybírají z jídelního lístku. Večeři nabízíme buď formou výběru ze dvou menu, nebo výběrem z jídelního lístku. V baru nabízíme výběr studených i teplých nápojů, studené občerstvení, cukrovinky, nanuky apod. Pro výpravy, školení, u příležitosti slavnostních událostí apod. lze zajistit speciality podle požadavků hostů (po projednání s provozní hotelu). Hotelovým hostům jsou k dispozici: společenské místnosti pro 20 až 40 osob (TV, domácí kino, DVD, video atd.), tělocvična, stolní tenis, posilovna, sauna s bazénkem, půjčovna horských kol a sportovních potřeb, kulečník, hřiště, dětské hřiště, minigolf, bazén (venkovní), brouzdaliště.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
V bezprostřední blízkosti hotelu (50 m) je lyžařský vlek s udržovanou sjezdařskou tratí a s možností večerního lyžování při umělém osvětlení. Malá Morávka - Karlov je střediskovou obcí, ve které najdete všechny potřebné služby (pošta, obchody, restaurace atd.). V obci byla v r. 1995 vyhlášena památková zóna, kterou tvoří soubor jesenické roubené lidové architektury. V centru obce stojí farní kostel Nejsvětější Trojice z 18. století, s nímž tvoří malebný celek barokní fara (1770). Kvalitní barokní architekturu reprezentuje i kaple Kapliččin vrch, která dnes slouží jako muzeum hornictví. Zimní aktivity: Sjezdové lyžování: v bezprostřední blízkosti hotelu (50 m) je lyžařský vlek s udržovanou sjezdařskou tratí a s možností večerního lyžování při umělém osvětlení. Největší lyžařské centrum Jeseníků, Malá Morávka - Karlov, se rozkládá 2 km od hotelu Neptun. Nabízí svahy různé obtížnosti vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušené lyžaře. Po dohodě v recepci hotelu lze zajistit dopravu přímo od hotelu. Dostupnost vyhlášeného lyžařského centra Ovčárna, Petrovy kameny, Praděd (8 km od hotelu) je zajištěna místní kyvadlovou dopravou, po dohodě v recepci hotelu lze zajistit taktéž dopravu přímo od hotelu.Běžecké lyžování: Udržované a dobře značené běžkařské tratě jsou napojeny na "jesenickou magistrálu" Malá Morávka - Karlova Studánka - Praděd - Červenohorské sedlo - Keprník - Šerák - Ramzová. Můžeme zprostředkovat zapůjčení lyžařské výzbroje, lyžařskou školu apod. Klima v okolí Pradědu zajišťuje dobré sněhové podmínky od prosince do dubna. Letní aktivity: Perfektně udržované značení tras, variabilita podle jejich náročnosti i délky uspokojí každého milovníka hor. Pro bližší poznávání přírody byly zřízeny naučné stezky s informačními tabulemi a popisem přírodních zajímavostí. Nejvýznamnější turistická stezka celé oblasti vede Velkou kotlinou z Malé Morávky - Karlova pod Pradědem k Petrovým kamenům. Velká kotlina patří rozmanitostí vzácných druhů rostlin k nejvýznamnějším botanickým lokalitám střední Evropy. V blízkém okolí hotelu (do 10 km) se rozkládají: Národní přírodní rezervace Praděd, Petrovy kameny obestřené mnoha pověstmi, naučná stezka Bílá Opava vedoucí romantickým kaňonem horské řeky, klimatické lázně Karlova Studánka a celá řada dalších zajímavých míst. Jesenické lesy jsou bohaté i na lesní plody - houby, borůvky, brusinky, ostružiny, jahody, maliny. Cykloturistické trasy jsou vedeny zajímavými oblastmi s využitím málo frekventovaných silnic, polních a lesních cest a pěšin. Z Malé Morávky - Karlova lze např. využít trasu Kotelní potok - Mravencovka - Alfrédka - Skřítek, na kterou se napojuje několik dalších tras. Horská kola lze zapůjčit přímo v hotelu.
TOPlist