Poloha a dosažitelnost

Objekt horských apartmánů se nachází v malé osadě Ramzová. Tato horská obec se stala za poslední desetiletí nejdynamičtěji se rozvíjejícím lyžařským střediskem Jeseníků. Jednou z mnoha výhod je i její dopravní dostupnost. Ramzová leží na severozápadním okraji Hrubého Jeseníku a může se pochlubit nejvýše položenou rychlíkovou stanicí v republice, která se nachází ve výšce 760m nad mořem, na železniční trati Šumperk - Hanušovice - Jeseník. K tomu se navíc přidávají trasy autobusových linek, ať již z Prahy, Brna či Hodonína, které tudy procházejí. Cesta autem zabere z Prahy tři hodiny, z Brna nebo Ostravy půl druhé hodiny a z Olomouce či Hradce Králové představuje jednu hodinu jízdy. Autobusová zastávka je vzdálena 8 minut chůze (800m). Vlakové nádraží je vzdáleno 7 minut od penzionu (700m).

  Vybavení a služby

Prožijte dovolenou na horách přesně podle svých představ. Využijte služeb nově postaveného objektu horských apartmánů a vyberte si některý z komfortně zařízených bytů s vlastní koupelnou, WC a kuchyňským koutem, tak aby přesně vyhovoval potřebám vaší rodiny. V nabídce naleznete apartmány od 1+kk 22m2 až po mezonetové 3+kk o velikosti 77m2. Přímo v budově je restaurace, sauna a masáže.

  Rekreace a služby v okolí

Ramzová je bezesporu lyžařským rájem Moravy. Lepší podmínky a zázemí pro tento sport budete v tomto regionu hledat jen těžko. Celkově se areál Ramzová může pochlubit 17 lyžařskými vleky a 6km sjezdových tratí. V těsné blízkosti Ramzové je další oblíbené středisko lyžování v osadě Petříkov. Zde naleznete mimo jiné 7 stylových restaurací, lyžařskou školu a sjezdové svahy podle nutnosti upravované umělým zasněžováním. Pro vyznavače bílé stopy je Ramzová ideálním výchozím bodem pro hřebenovou túru, či méně náročný výlet po okolí. Milovníci zábavy s špetkou adrenalinu mohou vyzkoušet snow tubing či snowcart. Naopak v létě mohou příznivci pěší turistiky či horských kol využít množství turistických tras i cyklostezek, jak pro lehké rodinné výlety, tak pro dlouhé a náročné trasy. I příznivci paraglidingu si zde přijdou na své, místní kopce jim nabízí množství neobvyklých letových terénů. Velice oblíbenou atrakcí pro malé i velké jsou horské minikáry. Přiopravený vlek vás vytáhne na start a potom už jen užíváte pocit opojné rychlosti na dráze dlouhé 850 metrů. Pokud milujete rychlou jízdu, nezapomeňte navštívit letní bobovou dráhu. Horské apartmány na Ramzové nabízí nejen sportovní vyžití, ale jsou také ideálním výchozím místem pro návštěvy turistických zajímavostí blízkého okolí (např: krápníkové jeskyně Na Pomezí, lanová dráha z Ramzové na Šerák, přírodní rezervace Rejvíz, zámek Jánský Vrch, rozhledna Zlatý Chlum, koupání v zatopených lomech, termální lázně a koupaliště Velké Losiny, Priessnitzovy lázně a mnoho dalších.) Kulturní vyžití - Divadlo Petra Bezruče v Jeseníku, kino Pohoda, léčebné procedury a rehabilitace v lázních Dolní Lipová, Aquacentrum v České Vsi, Městské koupaliště v Jeseníku, zatopené lomy v okolí atd.

Zpět


TOPlist
  Horské apartmány na Ramzové Ramzová
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Horské apartmány na Ramzové
Ceník ubytování a stravování