Poloha a dosažitelnost

Zrekonstruovaná chalupa s bazénem, 200 m pod sjezdovkou Jadrná, v srdci Orlických hor, v panenské přírodě, mezi loukami a lesy na okraji obce Orlické Záhoří, která je výchozím bodem pro výlety do atraktivních oblastí Orlicka a Podorlicka. Vhodná pro rodinnou rekreaci i pro pořádání společenských akcí. Nad chalupou se nacházejí kromě sjezdovky i udržované běžecké tratě, cyklostezky, asfaltové silnice pro kolečkové brusle a v blízkosti spousta atraktivních turistických míst. Nejčistší ovzduší v ČR. V létě možnost koupání, houbaření a rybaření, v zimě lyžování přímo nad chatou. Sjezdovka 350 m dlouhá, vlek POMA, noční lyžování. V obci další 2 sjezdovky - Bedřichovka a Černá Voda. Cesta k nám: 12km od Deštné v Orlických horách, před označením obce Orlické Záhoří je na pravé straně odbočka a odtud 100 m se nachází chata Hluchavka. Cena vychází 150,- Kč za osobu a noc při plném obsazení jednotlivých apartmánů.

  Vybavení a služby

Přízemí objektu, které má samostatný vchod, tvoří apartmán pro 14 osob,v němž se nacházejí 3 čtyřlůžkové ložnice a 1 dvojlůžková. V tomto apartmánu jsou na dvou čtyřlůžkových ložnicích vlastní sprchy, pro 1 čtyřlůžkovou a 1 dvojlůžkovou ložnici je jedna sprcha společná. K dispozici jsou 3 WC. Dále je zde společenská místnost s krbovými kamny a BTV, kde je pěkné posezení pro ubytované a prostory pro společenské vyžití. V kuchyni se nachází veškeré vybavení pro samostatné vaření, el. kamna s pečící troubou, 2 lednice, rychlovarná konvice, mikrovlná trouba. Pro odkládání lyžařského vybavení je k dispozici pro tento apartmán lyžárna (v létě funguje jako kolárna)........... V další části objektu v 1. patře se nacházejí 3 apartmány, každý pro 8 osob. Jeden z těchto apartmánů tvoří 2 čtyřlůžkové ložnice, dále obývací pokoj, kuchyň pro samostané vaření vybavená mikrovlnnou troubou, el. kamny, lednicí a veškerým potřebným nádobím. Sociál. zařízení tvoří sprchový kout a samostatné WC.......... Další apartmán pro 8 osob tvoří obývací pokoj se sedací soupravou, vybavená kuchyňka s rychlovarnou konvicí, mikrovlnkou, sporákem s pečící troubou, jídelní kout, 2 ložnice po 4 lůžkách a sociální zařízení - sprcha a WC........... Třetí 8 lůžkový apartmán tvoří 4 dvoulůžkové ložnice, vybavená kuchyňka, el. kamna, pečící trouba, rychlovarná konvice, mikrovlnka atd., jídelní kout, sociální zařízení - 2x sprchový kout a 2x WC.............. V objektu je v 1. patře další lyžárna a především velká společenská místnost s plochou 60 m2. Je vybavena krbovými kamny. Je vhodná pro kulturní vyžití. Nachází se v ní velká plasmová televize s úhlopříčkou 127 cm, stolní fotbal, stolní tenis, elektronické šipky, bar, který si ubytovaní provozují sami, s možností zapůjčení pípy za poplatek, připojení WI-FI, dětský koutek, posezení (dostatek stolů, židle, sedací souprava)...... Objekt je možno pronajmout celý, nebo jen jednotlivé apartmány, případně jen přízemí objektu (apartmán pro 14 s lyžárnou) a nebo jen celé 1. patro s 3 apartmány a lyžárnou. Pro malé děti je k dispozici dětská postýlka a dětská židlička............ V letních měsících je venku kruhový bazén o průměru 3,6 m, stolní tenis, trampolína s ochrannou sítí, venkovní kryté posezení s kuchyní - gril, udírna, ohniště, dětský koutek. Možnost zapůjčení velkého grilu na grilování selete za poplatek.......... Objekt je vhodný pro rodinnou rekreaci, pořádání různých oslav i pro školní výlety či školy v přírodě............

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

V obci volně přístupný velký bazén a přírodní vodní nádrž. Další koupaliště v Žamberku (aquapark), vodní nádrž Pastviny, aquapark v Ústí nad Orlicí, Rozkoš. Nejbližší lyžařský vlek s večerním lyžováním 200 m od chaty Hluchavka - sjezdovka Jadrná. Lyžařská střediska se všemi lyžařskými službami: Orlické Záhoří, Deštné, Říčky, pravidelně upravované běžecké tratě v okolí. Další sjezdovky v obci - Bedřichovka (školička pro děti) a Černá Voda. V létě možnost turistiky i cykloturistiky (cyklotrasy po celém okolí) v CHKO Orlické hory (Rašeliniště pod Předním vrchem, Zemská brána, Velká Deštná, Masarykova chata, Luisino Údolí, Ratibořice - Babiččino údolí, vodní nádrž Pastviny, Potštejn, Bartošovice v Orl. horách, pevnost Hanička). Okolní města: Rokytnice v Orlických horách, Žamberk, Rychnov nad Kněžnou. Celodenní výlety do Polska - hraniční přechod přímo v Orlickém Záhoří. V obci se nachází restaurace, smíšené zboží, pošta, hraniční přechod do Polska.

Zpět


TOPlist
  Chata Hluchavka Orlické Záhoří
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Hluchavka
Ceník ubytování a stravování