Dlouhá tráva - Poloha, Služby, Okolí

Dlouhá tráva

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Rodinný domek „Dlouhá tráva“ s výhledem na Krkonoše najdete v chráněné krajinné oblasti Jizerské hory v nadmořské výšce cca 680 m n.m. téměř v nejvyšší části Dolního Maxova, přesně 1,4 km od místní tabule Josefův Důl ze směru od Jablonce n.Nis. a Lučan. GPS souřadnice: Loc: 50°46'22.061"N, 15°14'11.91"E. Více na:http://www.firmy.cz/detail/2147076-renata-scholzova-dlouha-trava-josefuv-dul-dolni-maxov.html Doprava: autem: přes Jablonec nad Nisou - průjezd Jabloncem nad Nisou směr Tanvald. V Lučanech nad Nisou před stoupáním odbočit doleva, směr Josefův Důl. Po cca 4 km odbočit z hlavní silnice dle značení doprava směr Josefův Důl. Od místní tabule je to přesně 1,4km. Domek č.p.248 se nachází na pravé straně pod silnicí. Fasáda domku je v kombinaci bílé omítky a dřeva. vlakem: nejbližší ČD stanice je Josefův Důl. Pěšky cca 1,5km do kopce – po dohodě je možné zajistit dopravu od vlaku. autobusem: Do Josefova Dolu je možné přijet z mnoha směrů. Od Jablonce n.N., Lučan, Smržovky a Tanvaldu. I z Josefova Dolu to je rovněž do kopce - po dohodě je možné zajistit dopravu až k domku.
Vybavení a služby
Celková kapacita domku je 7 osob. K dispozici jsou dva pokoje: 1 čtyřlůžkový a 1 třílůžkový. Přistýlky jsou možné. Společné sociální zařízení se sprchovým koutem je v přízemí. K dispozici je zařízený kuchyňský kout pro vlastní vaření, jídelní kout a obytná část s TV a krbem. Koupelna s pračkou. Vytápění celého objektu je elektrické. V přízemí podlahové a v podkroví elektrickými přímotopy. Další vybavení: možnost venkovního grilování, venkovní ohniště, pro malé děti: houpačka, postýlka, krb, SAT TV, parkoviště.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Lyžařský vlek Donťák je vzdálen cca 400m. Příjezd k vleku je možný na lyžích přímo od domku a návrat ze sjezdovky rovněž. V Jos.Dole jsou další 3 vleky + 1 dětský.Do Jablonce nad Nisou je cca 8km, sjezdovka Tanvaldský Špičák 3,5km, areál Severák 3km a Bedřichov 6km, zimní středisko Harrachov 14km. Vyznavači bílé stopy se mohou v Josefově Dole napojit i na tratě Jizerské magistrály, která nabízí okruhy pro náročné i rekreační běžce (areál Lesana-od domku pouhých 100m). Objekt lze využít i pro letní rekreaci spojenou s cykloturistikou. Cíl známého Authorcupu je vzdálen jen 200m. Možnosti stravování:nejbližší restaurace-U splavu- cca 800m směrem do údolí,nebo v okolních restauracích v Josefově Dole nebo Horním Maxově. V Josefově Dole - bowling, diskotéky, kino, koupaliště, nákupní možnosti. V bezprostředním okolí je mnoho rozhleden. Centrum Babylon s ojedinělým nově otevřeným IQ-Parkem v Liberci, ZOO, botanická zahrada. V Jablonci n.N. krytý bazén, sport.areál, horolezecká stěna, koupání a rybaření na přehradě.
TOPlist