Chaty - apartmány Hojná Voda - Poloha, Služby, Okolí

Chaty - apartmány Hojná Voda

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chaty - aparmány se nalézají v srdci Novohradských hor v obci Hojná Voda. Příjezd silnicí č.154 ze směru Horní Stropnice přes Dobrou Vodu. K chatám je dobrý příjezd i v zimním období.
Vybavení a služby
Srubové chaty-apartmány pro pět osob mají obývací místnost s kompletně vybaveným kuchyňským koutem s lednicí, elektrickým sporákem s pečicí troubou, mikrovlnnou troubou, kávovarem, rychlovarnou konvicí. TV se satelitem, rádio. Dvě samostatné ložnice - dvě a tři lůžka. Koupelna se sprchovým koutem a 2x WC. U každého apartmánu je krytá terasa se zahradním krbem s možností grilování. Výhled na horu Vysoká. Parkování na vlastním uzavřeném pozemku u chat. U správce možnost zakoupení základních toaletních potřeb, nápojů, grilovacího uhlí. Možnost uzamčení kol a lyží. Ceny ubytování včetně el. energie, úklidu a povlečení. Vytápění elektrickými přímotopy.
Rekreace a služby v okolí
Chaty leží na rozhraní Novohradských hor Vysoká a Kraví hora. Okolí nabízí mnoho možností k cyklistickým i pěším výletům ve zdravém horském prostředí, které prospívá především lidem trpícím dýchacími potížemi. Nedotčená příroda novohradských pohraničních lesů s mnoha potůčky a zajímavými skalními útvary poskytuje vynikající podmínky k relaxaci. V minulosti zde byly lázně, a dodnes lidé navštěvují pramen, vyvěrající pod kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Dobré Vodě. V zimě je zde možnost běžkaření, méně nároční lyžaři mohou využít i malé lyžařské vleky. Nejbližší koupání je možné v Mlýnském rybníce (1,5km). V obci jsou dvě restaurace nabízející stravování (cca 400m vzdálené). Obchod a další restaurace najdou návštěvníci v obci Horní Stropnice (5km) či v Nových Hradech. Novohradské hory zatím nepřekypují mnnožstvím turistů a jejich návštěva je vhodná především pro ty, kteří chtějí prožít klidnou dovolenou ve zdravém prostředí.
TOPlist